Baníkovci nesmějí do Plzně. Fotbalová disciplinárka použila na fanoušky Ostravy nový trest

Baník Ostrava dostal od disciplinární komise Ligové fotbalové asociace jako první nový trest v podobě jednoho venkovního duelu bez hostujících fanoušků. Při víkendovém ligovém utkání v Plzni se tak bude muset obejít bez podpory svých příznivců. Slezané pykají za výtržnosti při předchozím zápase na soupeřově půdě na Slovácku.

Praha, Ostrava Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Fanoušci Baníku Ostrava | Foto: Petr Sznapka | Zdroj: ČTK

Příznivci Baníku se provinili tím, že používali nedovolenou pyrotechniku, vhazovali předměty na hrací plochu, skandovali nevhodné pokřiky a poničili zařízení stadionu v Uherském Hradišti.

„Závažnost chování ostravských fanoušků při utkání se Slováckem vedla disciplinární komisi k uložení trestu, který vešel v platnost od tohoto soutěžního ročníku a měl by být signálem především pro příznivce jednotlivých klubů," uvedl v tiskové zprávě místopředseda disciplinárky Josef Teplý.

„Disciplinární komise podobné projevy či chování nebude tolerovat, zejména pokud při nich dojde k poškozování stadionu či vhazování pyrotechniky na hrací plochu," dodal Teplý.

Ostravští fanoušci patří k nejhlasitějším, ale také nejdivočejším v lize. Na venkovní zápasy jezdí ve velkém počtu, takže v Plzni budou Baníku citelně chybět.

Hradec dostal stotisícovou pokutu

Pokutu 100 tisíc korun udělila disciplinárka druholigovému Hradci Králové za porušení povinností pořádajícího klubu při východočeském derby s Pardubicemi. Člen ostrahy stadionu při potyčce udeřil jednoho z fanoušků, ten přeletěl několik řad, spadl na hlavu a byl krátce v bezvědomí.

Případ vyšetřuje policie a členovi ochranky hrozí až dvouleté vězení. Hradec má zároveň na jedno utkání uzavřený jeden ze sektorů stadionu.

Prvoligová Jihlava se v nejbližších třech soutěžních zápasech bude muset obejít na lavičce bez asistenta Michala Kadlece. Ten pyká za urážky rozhodčího při nedělním utkání s Plzní. Navíc musí zaplatit pokutu deset tisíc korun.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme