Baníkovci pojedou do Plzně i přes zákaz. Lístky do našich sektorů nemají, věří Viktoria

Česká fotbalová liga v neděli v praxi uvidí nový druh trestu. Disciplinární komise znemožnila fanouškům Baníku získat lístky do sektoru pro hosty v Plzni, ti se přesto na západ Čech chystají. Viktoria ale hlásí, že všechny otevřené sektory jsou od pátečního rána vyprodané.

Plzeň Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Fanoušci Baníku Ostrava | Foto: Petr Sznapka | Zdroj: ČTK

„Ukládá-li se trest odehrání utkání bez přítomnosti diváků hostujícímu klubu, lze jej uložit pouze v rozsahu části stadionu – sektoru vymezené pro fanoušky hostujícího klubu,“ píše se v disciplinárním řádu FAČR.

Baníkovci nesmějí do Plzně. Fotbalová disciplinárka použila na fanoušky Ostravy nový trest

Číst článek

Na základě tohoto odstavce disciplinárka „zakázala“ fanouškům Baníku, jedněm z nejhlučnějších a nejaktivnějších v republice, výjezd do Plzně. V praxi to ale znamená pouze zavření sektoru pro hosty.

„U nás je to jednoduché. Respektujeme rozhodnutí DK a tudíž jejich sektor musí zůstat zavřený. O lístky do našich sektorů byl velký zájem, v pátek v ranních hodinách se vše vyprodalo. Stadion je vyprodaný kromě sektoru hostů, tím je to pro nás vyřešené,“ řekl serveru iROZHLAS mluvčí Viktorie Václav Hanzlík.

Zatímco Baník řeší refundaci lístků do sektoru hostí prodaných v předprodeji, jeho fanoušci se na zápas chystají, přestože ho zřejmě neuvidí.

„Nikdo nemůže a nebude Chacharovi zakazovat výjezd za milovaným klubem! Všichni v neděli jedeme do Plzně, bez viditelných barev a po vlastní ose. Je na každém, aby si uvědomil, že v sázce je budoucnost fotbalové scény nejen na Baníku,“ organizují se fanoušci na facebookové stránce Chachaři.cz.

Sraz si Ostravané dali vedle zavřeného sektoru pro hosty 15 minut před výkopem, budou se zároveň snažit dostat k lístkům na zápas. Vedení Viktorie ale věří, že se do tribun nedostanou.

„Nemáme takové zprávy. Zájem byl hlavně od našich fanoušků, máme to pod kontrolou a vím, že lístky kupovali především naši fanoušci. Na tento zápas nebyl spuštěný internetový předprodej. Lístky se prodávaly pouze na pokladnách a v okolí Plzně. Na to jsme mysleli už dopředu,“ vysvětluje Hanzlík.

Zápas byl dlouho dopředu určen jako rizikový a chystá se na něj i policie. Nachystány budou desítky příslušníků pořádkové služby a antikonfliktní tým.

„Spolupracujeme s PČR i městskou policií. Když je takovýhle zápas, jsme propojeni a ta opatření jsou standardní. Budeme monitorovat situaci monitorovat a vyhodnocovat ji na místě. Věříme, že vše proběhne v pořádku,“ doufá Hanzlík.

Zápas Plzně s Baníkem má naplánovaný začátek na 18:30.

Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme