Baníku se vydařil návrat do ligy. O výhře nováčka v Brně rozhodl Milan Baroš

Po roční odmlce se fotbalistům Ostravy vydařil návrat do nejvyšší soutěže. V úvodním ligovém kole zvítězil Baník na hřišti Brna 3:1. Vítěznou branku navíc obstaral Milan Baroš, který se do mateřského celku vrátil po dvou letech.

Brno Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ostravský Bronislav Stáňa (vlevo) sleduje při odkopu Tomáše Jablonského z Brna.

Ostravský Bronislav Stáňa (vlevo) sleduje při odkopu Tomáše Jablonského z Brna. | Foto: Václav Šálek | Zdroj: ČTK

Brno se v úvodu utkání v defenzivě trápilo. Vítr v obraně dělal především Bronislav Stáňa, který z pravé strany podnikal nebezpečné výpady před brankáře Melichárka. V osmé minutě sobě čelili tváří v tvář, ale domácí gólman se vyznamenal.

Hostům držel nováčkovský elán dlouho, přesto i oni museli být bdělí v obraně. V jedenácté minutě šanci Kratochvíla zastavili až na brankové čáře.

Baník byl přesto v první půlhodině hry aktivnějším týmem a nebylo tak překvapením, že vstřelil první branku ligového ročníku. Ve 27. minutě napálil odražený míč z voleje Robert Hrubý a jeho prudká rána zapadla k tyči bezmocného brněnského brankáře Melichárka.

Domácí obdržený gól probral a začali se více hrnout do ofenzivy. Vyrovnávající trefy se dočkali osm minut před poločasovou přestávkou. Pilík našel v pokutovém území Lutonského, který přistrčil balon Miloši Kratochvílovi, jenž ranou pod břevno srovnal.

Fotbalisty Ostravy přijelo na jih Moravy povzbudit 900 příznivců. V poločase se zapletli do konfliktu s domácími fanoušky a do incidentu se tak musela zapojit také policie.

Ostravské legendě stačilo 15 minut

Na trávníku se Baník ze hry ve druhém poločase trochu vytratil. Domácí Brno bylo aktivnějším týmem, ale brankáře hostů Petra Vaška výrazněji nezaměstnalo. Jen posila Zbrojovky Alvin Fortes pálil zpoza vápna, ale osmatřicetiletý gólman vytáhl pohotový zákrok.

Pozornost tak upoutal Milan Baroš, který v 58. minutě vystřídal na hřišti Šašinku. Po dvou letech se tak znovu objevil v dresu svého mateřského oddílu. Bývalý útočník Liverpoolu ukázal, že ze svých střeleckých schopností nic neztratil. Po patnácti minutách pobytu na hřišti si naskočil na milimetrově přesný centr od Granečného a poslal hosty do vedení.

Možná definitivně rozhodnout mohl Baník hned po rozehrávce z další akce. Baroš vysunul do šance Suse, který ale zblízka Melichárka nepřekonal.

Brňané se marně hnali za vyrovnáním, do pořádné šance se nedokázali protlačit. Naopak čelili pokusům soupeře, který využíval oken v defenzivě. Baroš ještě osm minut před koncem rozhodnout nedokázal, ale v 87. minutě dorazil Melichárkem vyražený balon do branky Bronislav Stáňa, pro kterého se jednalo o premiérovou trefu v lize.

Baníku se tak po roční anabázi v nižší soutěži vydařil návrat do nejvyšší fotbalové ligy.

1. kolo první fotbalové ligy:

FC Zbrojovka Brno – FC Baník Ostrava 1:3 (1:1)
Branky: 37. Kratochvíl – 27. R. Hrubý, 73. Baroš, 87. Stáňa. Rozhodčí: Proske – Kotík, Arnošt. ŽK: Polák – Hlinka, de Azevedo.