El Clásico podruhé s otazníkem. Duel mezi Barcelonou a Realem Madrid opět mohou narušit demonstrace

Největší fotbalový zápas ve Španělsku je podruhé během pár měsíců v ohrožení. El Clásico mezi odvěkými rivaly Barcelonou a Realem Madrid naplánované na 18. prosince totiž mohou opět narušit demonstrace v blízkosti stadionu Camp Nou. Ze stejného důvodu bylo utkání přesunuto z původního říjnového termínu.

Barcelona Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Fanoušci fotbalové Barcelony s vlajkami Katalánska | Zdroj: Reuters

Demonstrace ke stadionu Camp Nou, na němž Barcelona hraje domácí zápasy, svolalo hnutí Tsunami Democrátic. Začátek akce je naplánovaný na 16. hodinu, tedy pouze čtyři hodiny před úvodním hvizdem dohrávaného El Clásica. Uvedl to například španělský sportovní deník Marca.

Fotbaloví fanoušci už znají termín El Clásica. Derby mezi Barcelonou a Realem se odehraje v prosinci

Číst článek

„Katalánsko prochází výjimečnou situací a v takovém případě je nutné i výjimečně jednat. Lidem v Katalánsku jsou odepírána základní práva. Spoustu lidí je nebo bylo ve vězení jenom proto, se snaží tato práva prosazovat,“ uvedlo hnutí v úterním prohlášení. Podle něj už se k akci zaregistrovalo přes 18 tisíc lidí.

Zápas 10. kola se měl původně odehrát už 26. října. Tehdy ho ale nedovolily sehrát demonstrace po vynesení rozsudku nad devíti katalánskými politiky, kteří byli odsouzeni za uspořádání nezákonného referenda z roku 2017.

Kromě rivality mezi španělskou a katalánskou metropolí jde v utkání o hodně i čistě ze sportovního hlediska. Real i Barcelona mají momentálně stejný počet 34 bodů a v jejich zápas by měl určit nového ligového lídra.

mov Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme