Nagelsmannovi premiéra na lavičce Bayernu nevyšla, obhájci titulu jen remizovali v Mönchengladbachu

Fotbalisté Bayernu Mnichov v úvodním utkání nové sezony německé ligy remizovali na hřišti Mönchengladbachu 1:1. Obhájci titulu, kteří poprvé nastoupili pod vedením trenéra Juliana Nagelsmanna, prohrávali po trefě Alassaneho Pléy, vyrovnání zařídil Robert Lewandowski. Na domácí lavičce si odbyl úspěšný debut kouč Adi Hütter.

Mönchengladbach Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Utkání fotbalové bundesligy Mönchengladbach - Bayern Mnichov

Utkání fotbalové bundesligy Mönchengladbach - Bayern Mnichov | Foto: WOLFGANG RATTAY | Zdroj: Reuters

Bayern v minulé sezoně vstoupil do ligové soutěže kanonádou 8:0 se Schalke, k podobnému scénáři ale bylo tentokrát daleko. Rozpačitý úvod obhájců titulu potrestal už v desáté minutě Pléa, který sám před Neuerem nezaváhal.

Paříž bouřlivě uvítala Messiho. ‚Chci získávat trofeje,‘ ujistila argentinská hvězda, nosit bude číslo 30

Favorit se ale postupně dostal do tempa a domácí odolávali jen díky skvělému brankáři Sommerovi. To se změnilo až v 42. minutě, kdy se po rohovém kopu prosadil Lewandowski.

Polský kanonýr skóroval v prvním ligovém kole sezony sedmý rok v řadě, což se ještě nikomu v bundeslize nepodařilo.

Další zásah mohl přidat krátce po pauze, Sommer ale jeho tečovaný pokus zblízka reflexivně vykopl. Utkání plné šancí už další branku nenabídlo, Borussia tak neprohrála doma s Bayernem potřetí v řadě.