Baník porazil pražské Bohemians, vítězství Ostravy zajistil jediným gólem zápasu Ondřej Šašinka

Souboj pražských Bohemians s ostravským Baníkem uzavřel čtvrté kolo ligové soutěže. Vršovický klub v něm prohrál na svém hřišti 0:1, když si jedinou trefu zápasu připsal Ondřej Šašinka. Ostravský celek se díky zisku tří bodů posunul na čtvrté místo tabulky.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Utkání mezi Bohemians a Baníkem Ostrava

Utkání mezi Bohemians a Baníkem Ostrava | Foto: Vít Šimánek | Zdroj: ČTK

Ve vršovickém Ďolíčku měli ze začátku více z hry hosté z Ostravy, když už v první minutě ohrozil branku domácích svým pokusem Patrizio Stronati. Jeho rána jenom orazítkovala břevno.

Sparta počtvrté v lize vyhrála, čtyřmi góly zničila Teplice

Postupně se Bohemians dostávali do stále větší herní převahy, ze které ale nedokázali vytěžit nebezpečnější šance. Tu asi největší měl David Bartek, který hlavičkoval těsně vedle baníkovské brány.

Citelnou ztrátu zaznamenal Baník na konci prvního poločasu, kdy musel ve 41. minutě střídat Milan Baroš kvůli zranění. Ostravského kapitána nahradil na hřišti Ondřej Šašinka.

I ve druhé půli byli hosté blízko první trefě. Dame Diop pálil přízemní střelou k brance, ta trefila jenom tyčku a následné dorážka také skončila mimo branku.

Až v samotném závěru utkání se Ostravané dočkali. Centr z pravé strany našel na hranici pokutového území Šašinku, který prostřelil Romana Valeše. Skóre 1:0 vydrželo až do konce a tak si Ostrava odváží z pražských Vršovic tři body a čtvrté místo v tabulce.