Fotbalisté Bohemians porazili na úvod sezony Slovácko po dvou trefách z prvního poločasu

Bohemians slaví v prvním ligové kole výhru. V domácím utkání porazili Slovácko 2:1, když se trefil nejdříve Josef Jindříšek a následně z penalty Dominik Mašek. Za hosty snižoval taky z pokutového kopu Vlastimil Daníček. V neděli ještě bude hrát Slavie proti Olomouci a v pondělí pak Jablonec s Ostravou.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Dominik Mašek z Bohemians v souboji s Jiřím Krejčím

Dominik Mašek z Bohemians v souboji s Jiřím Krejčím | Foto: Ondřej Deml | Zdroj: ČTK

Hráči pražských Bohemians vstoupili do utkání aktivně a za svou snahu byli rychle odměněni. Pražané zahrávali aut, ten se dostal k nehlídanému Josefu Jindříškovi a záložník z voleje vypálil přesně k levé tyči.

Zlín načal sezonu povedeným obratem, Sparta doma porazila nováčka z Opavy

Ve 23. minutě mohli fotbalisté Slovácka srovnat skóre. Centr Dominika Janoška mohli poslat z malého vápna do brány nejdříve Jiří Krejčí a následně Petr Reinebrk, ale ani jeden z nich na míč přesně nedosáhl.

Za sedm minut poté už se znovu moravský tým dostal do velké příležitosti. Hlavičkou se pokoušel zakončovat Jan Kuchta, trefil však jen připraveného Fryštáka. Na druhé straně vyrazil pokus Bohemians Michal Daněk na roh.

Další branky se přeci jen diváci v Ďolíčku dočkali. V závěru první půle byl v pokutovém území faulován Dominik Mašek a sudí Ardeleanu nařídil penaltu. K její exekuci se postavil sám faulovaný a bez problémů proměnil.

Velkou příležitost snížit nabídl Slovácku domácí brankář Fryšták. Při rozehrávce přímo nahrál Kuchtovi, kterého ale vzápětí dokázal vychytat. S následnými dorážkami si také dokázal poradit.

Nakonec se podařilo Slovácku snížit zásluhou pokutového kopu. Faulován byl Jan Juroško, hlavní rozhodčí nařídil penaltu a balon dostal do brány kapitán hostí Vlastimil Daníček. K dalšímu většímu ohrožení ani jedné z branek nedošlo, takže Bohemians slaví výhru 2:1.

Na programu ligového kola je v neděli ještě zápas pražské Slavie s Olomoucí, který nabídne iROZHLAS.cz v online přenosu. V pondělí se odehraje ještě utkání mezi ostravským Baníkem a Jabloncem.