Bohemians po čtyřech kolech zabrali a srazili Karvinou, Jablonec vyhrál v Brně a už je čtvrtý

Fotbalisté Bohemians 1905 porazili ve 23. kole první ligy Karvinou 2:0. Pražané vyhráli po čtyřech kolech a vystřídali svého nedělního soupeře na 12. místě tabulky. Naopak Slezané v nejvyšší soutěži nezvítězili popáté za sebou. „Klokani“ doma vedli už od třetí minuty zásluhou Tilla Schumachera, až v 88. minutě přidal pojistku střídající David Bartek.

Praha (Aktualizováno: 20:23 14. 3. 2021) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Autor druhého gólu David Bartek z Bohemians (vlevo) se raduje se spoluhráči.

Autor druhého gólu David Bartek z Bohemians (vlevo) se raduje se spoluhráči. | Foto: Kateřina Šulová | Zdroj: ČTK

Bohemians odstartovali skvěle a zkraje třetí minuty šli do vedení. Dostálův centr propadl až před branku na hranici malého vápna a Schumacher přesně zakončil na vzdálenější tyč.

Fotbalisté Baníku rozstříleli Příbram 5:0, Opava porazila gólem z penalty Pardubice

Německý záložník, který po sezoně vršovický klub opustí, se v české lize trefil podruhé a stylově oslavil 50. start v nejvyšší soutěži.

Následně napřáhl z dálky Květ, zamířil však pouze do Bolkovy náruče. Na další příležitost se čekalo do 26. minuty, osamocený Necid ale před brankou po Puškáčově nahrávce ideálně nezakončil. Poté Necid karvinského gólmana nepřekonal ani přízemní střelou.

Rovněž v úvodu druhého poločasu „Klokani“ málem udeřili. Dostál poslal míč za hostující obranu, Puškáč si ho zpracoval ve vzduchu, nastřelil tyč a Schumacher dorážku neusměrnil do branky. Vzápětí nikým nehlídaný Květ hledal před brankou německého spoluhráče, ale do jeho přihrávky se včas vložil obránce Jursa.

O chvilku později po Schumacherově centru Necid překonal Bolka, jenže před brankovou čarou odhlavičkoval balon Bartošák a odvrátil tak jistý gól. Bohemians pokračovali v zahazování šancí, Květovu ránu z hranice šestnáctky vytáhl Bolek na roh.

VAR v akci

V 65. minutě Necid ve vápně předložil míč Puškáčovi, který skóroval. Sudí Proske se však po konzultaci s videorozhodčím Adamem šel podívat na opakovaný záznam a gól neuznal, jelikož Necid stál v době Puškáčovy střely v ofsajdu a bránil Bolkovi ve výhledu.

Poté zamířili těsně vedle Schumacher z přímého kopu a Dostál z hranice šestnáctky. Dvě minuty před vypršením základní hrací doby uklidnil Pražany Bartek, jemuž předložil míč Hronek. Brankář Bohemians Le Giang si za celý zápas proti bývalému týmu nepřipsal jediný zákrok.

Bohemians, kteří v úterý vypadli v osmifinále domácího poháru po prohře 0:2 s Olomoucí, v pátém ligovém duelu za sebou v Ďolíčku nepoznali přemožitele a v této sezoně tam získali 22 z celkových 28 bodů.

Doma v nejvyšší soutěži nepodlehli Karviné ani popáté. Slezané v lize s „Klokany“ utrpěli porážku po třech zápasech a venku v nejvyšší soutěži nevyhráli v pátém utkání po sobě.

Jablonec už čtvrtý

Jablonce zvítězil na hřišti Brna 2:1 a posunul se v neúplné tabulce na čtvrté místo. Rozhodující branku dal v 73. minutě Ivan Schranz, který navázal na předchozí trefu Dominika Pleštila z první půle.

Domácí nováček snížil až v nastaveném čase zásluhou střídajícího Daniela Fily. Zbrojovka nevyhrála šestý ligový zápas po sobě a zůstává na sestupové 16. příčce.

23. kolo první fotbalové ligy:

Bohemians Praha 1905 - MFK Karviná 2:0 (1:0)
Branky: 3. Schumacher, 88. Bartek. Rozhodčí: Proske - Kotík, Vaňkát - Adam (video). ŽK: Květ - Tavares, Santos, Herc. Bez diváků.

Zbrojovka Brno - FK Jablonec 1:2 (0:1)
Branky: 90.+1 Fila - 10. Pleštil, 73. Schranz. Rozhodčí: Hrubeš - Kotalík, Pečenka - Dorušák (video). ŽK: Dreksa, Pachlopník - Kratochvíl. Bez diváků.