Bohemians porazili Budějovice 3:1 a v lize bodovali po třech prohrách. Mladá Boleslav porazila Zlín

Fotbalisté Bohemians 1905 zvítězili v 15. kole první ligy nad Českými Budějovicemi 3:1. Pražané rozhodli už v úvodním dějství, kdy se trefili Ibrahim Keita a Petr Hronek. V 58. minutě snížil Fortune Bassey, ale poslední slovo měl v závěru střídající Matěj Koubek. Klokani v lize poskočili na 11. místo neúplné tabulky. Dynamo venku podeváté po sobě nezvítězilo a je deváté. Mladá Boleslav porazila Zlín 1:0 a Olomouc remizovala s Hradcem Králové 2:2.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Střelec gólu Matěj Koubek z Bohemians (uprostřed) se raduje se spoluhráči

Střelec gólu Matěj Koubek z Bohemians (uprostřed) se raduje se spoluhráči | Foto: Vít Šimánek | Zdroj: ČTK

Bohemians - České Budějovice

Jihočeši zahrozili jako první. V sedmé minutě poslal do vápna centr levý bek Sladký a míč se nikým netečován otřel o tyč. Za chvíli vystřelil Mršič a domácí brankář Bačkovský jeho přízemní pokus vyrazil.

Těsně za polovinou první půle otevřeli skóre Bohemians. Hronkovu ránu ve 24. minutě ještě skvěle vytáhl gólman Vorel, ale na Keitovu dorážku pod břevno už nemohl dosáhnout. Francouzský útočník dal svou druhou branku v ligové sezoně.

Čeští fotbalisté zůstávají už čtvrtý měsíc na 31. místě žebříčku FIFA. Nepomohla jim ani dvě vítězství

V 35. minutě Klokani zvýšili. Květ si ve vápně narazil s Dostálem a přihrál Hronkovi, který zblízka zamířil přesně k tyči. Záložník Bohemians skóroval poprvé v ligovém ročníku. Hned za minutu mohl odpovědět Hellebrand, střelou z hranice vápna ale těsně minul. Poté mířil těsně nad Mihálik a prostor mezi tyčemi netrefil ani Bassey.

Pět minut po změně strana mířil nad domácí Vondra. Jinak byli nadále nebezpeční hosté, kteří se přece jen dočkali snížení. V 57. minutě ještě Bassey trefil jen brankovou konstrukci, ale o minutu později už z další akce překonal Bačkovského, jemuž míč prošel na přední tyči.

Vorel v 70. minutě špatným odkopem nabídl šanci Květovi, ale ten odkrytou hostující branku minul. Čtvrthodinu před koncem zamířil střídající Novák tyč, Vondrův pokus vyrazil Vorel a Hronek zamířil vedle.

V 79. minutě doklepl míč do sítě domácí Bartek, ale gól kvůli ofsajdu nakonec neplatil. Pojistku přidali Pražané až v 87. minutě, kdy se po spolupráci dvou střídajících hráčů a přihrávce Nováka trefil přesně do horního rohu Koubek. Kouč Bohemians Klusáček tak mohl vítězstvím oslavit jubilejní 100. zápas v roli prvoligového trenéra.

Bohemians Praha 1905 - Dynamo České Budějovice 3:1 (2:0)
Branky: 24. Keita, 35. Hronek, 88. Koubek - 58. Bassey. Rozhodčí: Klíma - Kubr, Vodrážka - Berka (video). ŽK: Talověrov (Č. Budějovice). Diváci: 3496.
Bohemians: Bačkovský - Köstl, Bederka, Vondra - Dostál, Jindřišek, Květ (76. Nový), Hronek (85. Koubek), Kovařík (69. V. Novák) - Keita (76. Bartek), Puškáč (69. Necid). Trenér: Klusáček.
Č. Budějovice: Vorel - Čolič, Havel, Králik, Sladký (46. Talověrov) - Hellebrand, Hora (86. Brandner) - Van Buren (76. Škoda), Mihálik, Mršič - Bassey. Trenér: Horejš.

Olomouc - Hradec Králové

Fotbalisté Olomouce doma s nováčkem Hradcem Králové ztratili dvoubrankové vedení a remizovali 2:2. Hanáci sice v nejvyšší soutěži prolomili sérii 425 minut bez vstřelené branky, ale nezvítězili popáté za sebou.

Ve 28. minutě otevřel skóre Antonín Růsek a těsně po změně stran přidal druhý gól Radim Breite. Poté ale střídající Jakub Rada snížil z penalty a Adam Vlkanova vyrovnal. Východočeši protáhli čekání na výhru na tři kola a v neúplné tabulce zůstali šestí, Sigma je na osmém místě.

Sigma Olomouc - FC Hradec Králové 2:2 (1:0)
Branky: 28. Růsek, 46. Breite - 64. Rada z pen., 76. Vlkanova. Rozhodčí: Pechanec - Paták, Dresler. ŽK: Zahradníček - Kodeš, Král, Prekop, Rada, Vlkanova, Urma, Leibl. Diváci: 3167.
Olomouc: Macík - Látal, Greššák, Vepřek, Zmrzlý - Zahradníček (83. Hadaš), Breite, Růsek (72. Daněk), Sedlák, González (83. Šíp) - Zifčák (89. Matoušek). Trenér: Jílek.
Hradec: Fendrich - Klíma, Král, Čech (61. Vašulín) - Mejdr, Kodeš, Urma, Novotný (46. Rada) - Dvořák (90.+3 Soukeník), Prekop (90. Leibl), Vlkanova. Trenér: Koubek.

Mladá Boleslav - Zlín

Fotbalisté Mladé Boleslavi porazili Zlín 1:0. O triumfu domácích rozhodl v 25. minutě svým 100. gólem v české nejvyšší soutěži Milan Škoda. Středočeši vyhráli doma třetí ligový duel za sebou a posunuli se na sedmé místo neúplné tabulky. Ševci nebodovali po třech kolech a klesli na 12. pozici.

FK Mladá Boleslav - Fastav Zlín 1:0 (1:0)
Branka: 25. Škoda. Rozhodčí: Zelinka - Kotík, Mikeska - Machálek (video). ŽK: Smrž, Matějovský, Douděra - Čanturišvili. Diváci: 2022.
M. Boleslav: Šeda - Douděra, Suchý, Karafiát, Preisler - Matějovský, Smrž - Skalák (63. Ladra), Hlavatý (63. L. Mašek), Ewerton (78. Jurásek) - Škoda (84. Fila). Trenér: Jarolím.
Zlín: Rakovan - Cedidla, Vraštil, Procházka, Matejov (81. Nečas) - Tkáč (81. Hrdlička), Conde, Čanturišvili (70. Fantiš) - Dramé (86. Simerský), Poznar, Janetzký (70. Hlinka). Trenér: Kalivoda.