Bohemians otočili duel s Ostravou. O výhře 2:1 rozhodl prvním ligovým gólem Reiter

Fotbalisté Bohemians Praha 1905 v předehrávce 10. kola první ligy doma porazili Baník Ostrava 2:1 a teprve podruhé v sezoně dali v jednom utkání více než jeden gól. Baník vedl brankou Milana Baroše, ale nejprve hezkou trefou srovnal Jevgenij Kabajev a utkání rozhodl svým premiérovým zásahem v nejvyšší soutěži Rudolf Reiter. Ostrava popáté za sebou venku prohrála a na výhru čeká už devět utkání.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ostravě nestačil na body ani gól Milana Baroše (vpravo).

Ostravě nestačil na body ani gól Milana Baroše (vpravo). | Foto: Michal Kamaryt | Zdroj: ČTK

Duel byl soubojem nejhoršího útoku soutěže v podání domácích s nejhorší obranou Baníku. Pro Bohemians bylo komplikací zranění Tetteha, místo něhož v útoku nastoupil Kabajev. V sestavě Ostravy nechyběl bývalý reprezentant Baroš. A oba byli klíčovými postavami zápasu.

Bohemians byli od začátku mírně aktivnější, ale měli problémy s vysunutým presinkem soupeře. Na první vážnější šanci si tak fanoušci museli počkat do 11. minuty, kdy Luts v akrobatické pozici netrefil odkrytou branku.

Ve 20. minutě šla do vedení Ostrava a to zásluhou svého kapitána. Na přímý kop z hloubi pole si naskočil Baroš a hlavou zaznamenal svůj čtvrtý zásah v sezoně. Byl však v jasném ofsajdu, což sudí nepostřehli a gól uznali.

Krátce nato Baroš v zápalu boje ostře zezadu fauloval domácího kapitána Jindřiška a mohl být rád jen za žlutou kartu.

Bohemians se snažili, ale dlouho ukazovali, proč v předchozích devíti kolech dali jen pět branek. Zejména centry postrádaly přesnost. Jenže ve 33. minutě Luts dloubnul míč za obranu a Kabajev se krásně trefil z voleje na vzdálenější tyč a srovnal. I jeho trefa ale byla na hraně ofsajdu.

Nejasnost u vítězného zásahu

Kabajev byl hodně aktivní, jenže nejprve pokazil nadějný brejk, po další spolupráci s Maškem zas pálil vedle. A Vaníčkovu střelu chytil brankář Vašek.

V 58. minutě už ale šli domácí do vedení. Po rychle akci se dostal míč ke střídajícímu Reiterovi a ten ani ne po dvou minutách na hřišti prostřelil gólmana. Asistent sudího mu sice mával ofsajd, ale hlavní rozhodčí postřehl, že míč k Reiterovi v souboji přistrčil jeden z hostujících hráčů a gól uznal.

Brzy mohl odpovědět Hrubý, z přímého kopu z hranice vápna však trefil jen připravenou zeď domácích hráčů. O chvíli později z ještě lepší pozice na přímý kop pálil De Azevedo nad branku. Bohemians v závěru posílili obranu o kapitána Krcha, vracejícího se po zranění, a výhru už ubránili.

10. kolo první fotbalové ligy:
Bohemians Praha 1905 - Baník Ostrava 2:1 (1:1)
Branky: 33. Kabajev, 58. Reiter - 20. Baroš. Rozhodčí: Ardeleanu - Mokrusch, Pochylý. ŽK: Hůlka - Baroš, Pokorný. Diváci: 3 872.