Teplice porazily Bohemians 1:0. Pátou brankou v sezoně o tom rozhodl Jakub Mareš

Fotbalisté Teplic v páteční předehrávce 11. kola první ligy zdolali 1:0 Bohemians Praha 1905 a natáhli sérii bez porážky na pět zápasů. O jediný gól se postaral Jakub Mareš, pro domácího útočníka to byl čtvrtý zásah v posledních třech zápasech.

Teplice Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zleva Jan Vodháněl z Bohemians a Jan Shejbal z Teplic

Zleva Jan Vodháněl z Bohemians a Jan Shejbal z Teplic | Zdroj: ČTK

Domácí kvůli řadě absencí nastoupili v pozměněné sestavě a situaci jim v deváté minutě zkomplikovalo zranění kapitána Admira Ljevakoviče, který musel střídat. Ještě před tím se oba celky dostaly do jediných velkých šancí prvního poločasu. Pokus Ibrahima Keity zlikvidoval teplický gólman Tomáš Grigar, na druhé straně zamířil těsně vedle Jakub Řezníček.

Sparta se odvolala proti dvouzápasovému trestu pro Tetteha. Chce ho pro zápas v Plzni

Také po přestávce se hrál na Stínadlech svižný fotbal, ale s minimem šancí. Jako první zahrozil střelou z otočky hostující Michael Ugwu, ale o kousek minul. V 70. minutě si na přihrávku Tomáše Kučery naběhl Jakub Mareš, avšak brankář Bohemians 1905 Tomáš Fryšták vyběhl včas.

Teplický útočník si o deset minut později spravil chuť. Přesným centrem ho našel Alois Hyčka a Jakub Mareš hlavičkou do protipohybu Fryštáka poslal domácí do vedení. V dosavadním průběhu ligové sezony si připsal pátou branku a čtvrtou v posledních třech kolech.

Tepličtí prodloužili sérii bez porážky na pět zápasů a v neúplné tabulce jim se 14 body patří osmé místo. Bohemians 1905 prodloužili neúspěšnou šňůru výkonů venku, kde v dosavadních šesti zápasech získali jen bod. Pražský celek je s dvanácti body desátý.

FK Teplice - Bohemians Praha 1905 1:0 (0:0)
Branka: 80. J. Mareš. Rozhodčí: Lerch - Hájek, Ratajová - Adam (video). ŽK: Keita, Krch, Rada (všichni Bohemians 1905). Diváci: 2703.
Teplice: Grigar - Čmovš, Shejbal, P. Mareš (88. Jindráček) - Žitný, Kodeš, Ljevakovič (9. Hyčka), Kučera, Paradin - Řezníček, J. Mareš (90. Vyhnal). Trenér: Hejkal.
Bohemians 1905: Fryšták - Hůlka, Krch, Pokorný - Havel, Jindřišek, Vodháněl (83. Vaníček), Rada, Podaný - Keita (65. Puškáč), Ugwu (77. Nečas). Trenér: Hašek.