Bohemians se zachránili v první lize. Příbram a Hradec Králové sestupují

Pražští Bohemians se díky výhře nad Karvinou 2:0 definitivně zachránili a nemusí tak vyhrát v příštím kole v Hradci Králové. Právě ten je už jistým sestupujícím po dnešní prohře na Spartě 2:3. Jako druhá ho doplní Příbram, která pouze remizovala 1:1 s Jihlavou a po 9 letech sestupuje z nejvyšší soutěže.

Praha, Jihlava Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Souboj Hradec Králové Sparta

Souboj Hradec Králové Sparta | Zdroj: ČTK

Bohemians Praha 1905 - MFK Karviná 2:0

Bohemians v desáté minutě otevřeli skóre. Kuchta vrátil odražený míč hlavou do šestnáctky a Kabajev propálil Laštůvku.

Karvinského brankáře po dvaceti minutách znovu překonal Kabajev, jehož druhý gól však nebyl uznán kvůli ruce Kuchty. Domácí hráli ve velkém tempu a soupeře jasně přehrávali.

Ve 41. minutě přidal pojistku Dostál, který přímý kop z úhlu zatočil o tyčku do sítě. Hosty poté od třetí branky zachránil Laštůvka a výborně vytáhl Haškovu střelu.

Vršovický tým ale pak ubral z tempa a do zakončení se několikrát dostala i Karviná. Panák nejprve z dálky a poté i hlavou nemířil přesně. Vedle hlavičkoval i Kalabiška. "Klokani" nakonec nepřipustili žádné drama a mohli slavit udržení v lize.

FC Vysočina Jihlava - 1.FK Příbram 1:1

Jihlava do klíčového zápasu vstoupila výborně, protože už po šesti minutách hry šla do vedení. Roh z kopačky kapitána Vaculíka poslal hlavou přesně k pravé tyči Hruškovi branky záložník Hronek.

Ani dnešní kolo nerozhodlo o mistrovi ligy. Slavie vyhrála v Mladé Boleslavi, Plzeň v Brně

Příbram se radovala z vyrovnání v 29. minutě, když míč skončil v síti po teči domácího stopera Krejčího, ale sudí branku neuznali pro ofsajd Rezka. Jinak ale Středočeši nebyli nijak nebezpeční.

Definitivní jistotu záchrany Vysočině mohl 13 minut před koncem dát Rabušic, ale jeho pokud po přihrávce Hronka jen orazítkoval tyč příbramské branky.

Až tři minuty před koncem vyrovnali, když si vlastní gól vstřelil Štěpánek, který si ve skluzu srazil míč do vlastní svatyně po Kukecově střílené přihrávce do vápna. Příbram už si ale potřebnou výhru nevybojovala a míří o soutěž níže.

AC Sparta Praha - FC Hradec Králové 3:2

Úvodní šance sice patřila Hradci, ale Pavel Černý v těžké pozici trefil pouze jednoho z obránců. Naopak Sparta se prosadila hned z první vážnější příležitosti. Ve 24. minutě se o to z otočky postaral Václav Kadlec, který tak symbolicky oslavil dnešní 25. narozeniny.

Sparta byla i nadále velmi efektivní. Po půlhodině hry sice z přímého kopu jen těsně minul David Lafata, ale minutu na to už vedli domácí o dvě branky. Po centru se u vzdálenější tyče dostal k míči Josef Šural a připsal si čtvrtý gól v posledních čtyřech zápasech.

Po přestávce se dlouho hrálo jen na jednu branku a v 55. minutě toho využil David Lafata. Sparta se díky němu ujala vedení 3:0 a kapitán letenského celku si připsal 15. gól v sezoně, kterým se v čele tabulky střelců dotáhl na vedoucího Milana Škodu ze Slavie.

Hradec přesto dokázal ještě zápas zdramatizovat. V 69. minutě se po rohovém kopu dostal k míči za vápnem nikým nehlídaný Šípek a zamířil přesně k tyči. V nastavení snížil na rozdíl jediné branky Adam Vlkanova, ale pro Východočechy to však bylo příliš málo a příliš pozdě.