Dva góly Júsufa Bohemians nestačily, Teplice mají druhou venkovní výhru v řadě

V předehrávce 14. kola první fotbalové ligy hostili Bohemians 1905 Teplice. K vidění byly hned dva obraty. Nejprve zareagoval na úvodní gól teplického Jeřábka dvěma trefami bahrajnský útočník Júsuf. Pak už ale úřadovali jen Severočeši a po brankách Vaněčka a Trubače si vezou z Prahy výhru 3:2.

Praha Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Dva obraty, dva góly Jusufa. Bohemians 1905 - Teplice 2:3.

Dva obraty, dva góly Jusufa. Bohemians 1905 - Teplice 2:3. | Foto: Vít Šimánek | Zdroj: ČTK

Více než čtyři tisíce fanoušků, které dorazily do vršovického Ďolíčku, viděly první gól již po 17 minutách hry. Od rohového praporku centroval teplický záložník Jakub Hora a balón do sítě uklidil stoper Jakub Jeřábek.

Sparta bude chtít proti Slavii využít domácí formy. ‚Zápas je obrovská šance,‘ říká Rosický

Odpověď Klokanů ale přišla už o dvě minuty později. Po rozehrání přímého kopu se k míči dostal Abdulla Júsuf a patičkou vyrovnal na 1:1. Neuběhlo ani pět minut a bahrajnský útočník se radoval znovu. Po centru obránce Martina Dostála hlavičkoval přímo do šibenice. Hostující brankář Diviš neměl šanci a Bohemians vedli 2:1.

Hráči Teplic byli po obratu evidentně zaskočení. Ve 26. minutě se pokoušel o zakončení opět při chuti hrající Júsuf. Diviš byl ale tentokrát připravený a jeho střelu vyrazil mimo vápno. Poté, co domácí gólman Valeš zneškodnil Vaněčkovu střelu z vápna, se šlo do kabin za stavu 2:1.

Tepličtí ale nesložili zbraně a hned pět minut po začátku druhého poločasu se mohli radovat z vyrovnání a zase to bylo po hlavičce. Centroval levý obránce Jan Krob a míč si našel Daniel Trubač a srovnal tak na 2:2.

Bohemians mohl znovu v 57. minutě poslat do vedení Júsuf. Jeho střelu ale Diviš vyrazil. A tak udeřili znovu severočeši. Teplický stoper a mládežnický reprezentant Alex Král se po "beckenbauerovsku" vydal s míčem dopředu, kličkou obelstil dva hráče Bohemians a přihrávkou našel Davida Vaněčka. Tomu stačilo jen nastavit nohu a strhl vedení na stranu Teplic.

O pět minut později na nepříznivé skóre reagoval domácí lodivod Martin Hašek a poslal do hry čerstvé mladíky Rudolfa Reitera a Filipa Haška. Ani ti ale tížené vyrovnání nepřinesli. V 87. minutě se to nepovedlo ani hlavičkujícímu Záviškovi. A když v 90. minutě pohrdl přečíslením a navýšením skóre bývalý hráč Bohemians Siim Luts, skončil zápas výsledkem 2:3.

"Potřebujeme čas na doléčení a natrénování. Alespoň částečně nám snad pomůže reprezentační přestávka, po které budou pro nás velmi důležité zápasy," bědoval po porážce domácí trenér Martin Hašek.

Teplice si tak pod novým trenérem Stanislavem Hejkalem připsaly druhou venkovní výhru v řadě.

"Změnili jsme systém na tři obránce a do poločasu si to sedalo. Šli jsme do vedení, ale pak nepochopitelně dvakrát inkasujeme ze standardek, což u Teplic není obvyklé. Byla to individuální chyba Čmovše, který měl na starost Hilála. Museli jsme na to ve druhé půli reagovat změnou systému na 4-4-2, povedlo se to otočit a v závěru jsme to uskákali," hodnotil Hejkal vítězný zápas.

FORTUNA:LIGA (PLATNÉ K 2. 11. 2018)