Bohemians vyhráli v Mladé Boleslavi 2:1 a jsou šestí. Karviná po čtyřech porážkách vyhrála s Jabloncem

Fotbalisté Bohemians ve venkovním zápase přehráli Mladou Boleslav 2:1 a posunuli se už na šesté místo tabulky. V druhém zápase nedělního programu zvítězili poprvé po čtyřech porážkách fotbalisté Karviné nad Jabloncem, který tak přenechal svou pozici v tabulce právě Bohemians.

Mladá Boleslav Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Slavící hráči Bohemians

Fotbalisté Bohemians Praha 1905 potvrdili skvělou formu výhrou 2:1 na hřišti Mladé Boleslavi. Skóre otevřel po bezgólovém prvním poločase ve 48. minutě Vaníček, kterému nahrál Reiter, který přišel na hřiště o poločase, kdy vystřídal nevýrazného Estonce Siima Lutse.

Honza je náš fotbalový táta, říká Trpišovský o odchodu Nezmara. Svou budoucnost chce řešit po sezoně

Klokani se z vedení radovali jen sedm minut. Mladoboleslavští kopali po faulu na bývalého hráče Bohemians Jakuba Radu penaltu, kterou s přehledem proměnil na stoperu opět hrající Magera. V 62. minutě ale bylo vedení zpět na straně Bohemians, kdy předvedl krásnou akci Jakub Nečas, pro změnu bývalý hráč Mladé Boleslavi. Dal tak svůj první ligový gól od února a vůbec první za Bohemians.

V poslední minutě Boleslav přišla o stopera Chaluše, který za stažení Tetteha dostal druhou žlutou a následnou červenou kartu.

Bohemians bodovali popáté za sebou, což se jim povedlo naposledy před rokem a půl, a posunuli se na šestou příčku. Boleslav naopak přišla o sérii tří výher a s Bohemians doma prohrála poprvé od roku 2009.

Jablonec přijel do Karviné s obrannou taktikou a hrou na brejky, což se mu vyplácelo celý první poločas, po kterém severočeši vedli díky brance Stanislava Tecla z 36. minuty, kdy jablonecký střelec zakončil povedený brejk Masopusta. Pro Tecla šlo už o osmý letošní gól, kterým se osamostatnil na druhém místě tabulky střelců za plzeňským Michaelem Krmenčíkem.

Dvougóloví střelci Slavie: Škoda využil nedorozumění Dukly, Zmrhal myslel na hattrick

Po změně stran ale Karviná dokázala zvrátit průběh zápasu a po gólech Panáka z 53. a Kalabišky ze 77. minuty zvítězila po sérii čtyř porážek v řadě, která stála místo trenéra Webera. Na oba góly nahrál skvěle hrající kapitán Jan Šisler.

Pod vedením nového trenéra, sportovního ředitele Lubomíra Vlka, Karviná poprvé v sezóně dokázala otočit nepříznivě se vyvíjející zápas a poprvé v sezóně poráží soupeře z horní poloviny tabulky. Navíc se jí podařilo uniknout ze sestupové pozice.