Bohemians vyhráli v Mladé Boleslavi 2:1 a jsou šestí. Karviná po čtyřech porážkách vyhrála s Jabloncem

Fotbalisté Bohemians ve venkovním zápase přehráli Mladou Boleslav 2:1 a posunuli se už na šesté místo tabulky. V druhém zápase nedělního programu zvítězili poprvé po čtyřech porážkách fotbalisté Karviné nad Jabloncem, který tak přenechal svou pozici v tabulce právě Bohemians.

Mladá Boleslav Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Fotbalisté Bohemians Praha 1905 potvrdili skvělou formu výhrou 2:1 na hřišti Mladé Boleslavi. Skóre otevřel po bezgólovém prvním poločase ve 48. minutě Vaníček, kterému nahrál Reiter, který přišel na hřiště o poločase, kdy vystřídal nevýrazného Estonce Siima Lutse.

Honza je náš fotbalový táta, říká Trpišovský o odchodu Nezmara. Svou budoucnost chce řešit po sezoně

Klokani se z vedení radovali jen sedm minut. Mladoboleslavští kopali po faulu na bývalého hráče Bohemians Jakuba Radu penaltu, kterou s přehledem proměnil na stoperu opět hrající Magera. V 62. minutě ale bylo vedení zpět na straně Bohemians, kdy předvedl krásnou akci Jakub Nečas, pro změnu bývalý hráč Mladé Boleslavi. Dal tak svůj první ligový gól od února a vůbec první za Bohemians.

V poslední minutě Boleslav přišla o stopera Chaluše, který za stažení Tetteha dostal druhou žlutou a následnou červenou kartu.

Bohemians bodovali popáté za sebou, což se jim povedlo naposledy před rokem a půl, a posunuli se na šestou příčku. Boleslav naopak přišla o sérii tří výher a s Bohemians doma prohrála poprvé od roku 2009.

Jablonec přijel do Karviné s obrannou taktikou a hrou na brejky, což se mu vyplácelo celý první poločas, po kterém severočeši vedli díky brance Stanislava Tecla z 36. minuty, kdy jablonecký střelec zakončil povedený brejk Masopusta. Pro Tecla šlo už o osmý letošní gól, kterým se osamostatnil na druhém místě tabulky střelců za plzeňským Michaelem Krmenčíkem.

Dvougóloví střelci Slavie: Škoda využil nedorozumění Dukly, Zmrhal myslel na hattrick

Po změně stran ale Karviná dokázala zvrátit průběh zápasu a po gólech Panáka z 53. a Kalabišky ze 77. minuty zvítězila po sérii čtyř porážek v řadě, která stála místo trenéra Webera. Na oba góly nahrál skvěle hrající kapitán Jan Šisler.

Pod vedením nového trenéra, sportovního ředitele Lubomíra Vlka, Karviná poprvé v sezóně dokázala otočit nepříznivě se vyvíjející zápas a poprvé v sezóně poráží soupeře z horní poloviny tabulky. Navíc se jí podařilo uniknout ze sestupové pozice.