Bývalý fotbalista Crooks vyzývá hráče italské ligy ke stávce kvůli trestu pro Muntariho

Bývalý hráč Tottenhamu Garth Crooks vyzval fotbalisty v italské lize, aby o víkendu stávkovali. A to na protest kvůli zastavení činnosti na jeden zápas pro Sulleyho Muntariho, který kvůli rasistickým urážkám odešel z nedělního utkání ještě před nastavením.

Itálie Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Dvaatřicetiletý fotbalový záložník Sulley Muntari z italského týmu Pescara v neděli na protest opustil trávník ještě před nastavením. V utkání italské ligy v Cagliari se obrátil na rozhodčího kvůli rasistickým nadávkám fanoušků. Čekal, že rozhodčí pozastaví utkání a nějakým způsobem zasáhne, ale místo toho dostal žlutou kartu.

Následně za předčasné opuštění hry dostal ještě jednu a čeká ho stopka na jeden zápas. „Ti, kteří mají v Itálii moc, musí podniknout kroky, aby se toto už neopakovalo,“ tweetovala antidiskriminační  organizace Kick It Out.

Crooks jako nezávislý správce Kick It Out řekl BBC: „Vyzývám hráče v Itálii, černé a bílé proto, aby bylo federaci naprosto jasné, že jejich postavení je nepřijatelné.“

V prohlášení Kick It Out stojí: „Je neuvěřitelné, že Cagliari nedostalo trest.“ Disciplinární komise Serie A, která vydala zákaz hry pro Muntariho, souhlasila s tím, že akce fanoušků byly pohoršující. Nicméně dodala, že nemohla uložit sankce, jelikož se jednalo o přibližně 10 příznivců, což je málo.

niš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme