Ceny lístků na fotbal i hokej stále rostou. Nejvíce ušetří majitelé permanentek

Fotbal a hokej jsou dva nejpopulárnější sporty v Čechách. Soupeří spolu o sponzory, čas v médiích a především fanoušky. Ti se dnes na zápas nejvyšší soutěže pod sto korun de facto nedostanou.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Slavící hráči Bohemians | Foto: www.bohemians.cz/PJMl

„Dlouhodobě jsou ty ceny lístků větší a větší. Já si pamatuju lístky do kotle od 50 korun. Když to bylo 90, tak to bylo tehdy strašně moc. Dneska to stojí 150 a nikdo nic neřekne, protože je to stejně drahé všude,“ srovnává pro Radiožurnál Vojtěch, dlouholetý fanoušek Bohemians 1905.

Právě on, zůstaneme-li u nejvyšších soutěží, zaplatí za domácí fotbalový zápas nejpříznivější cenu, 150 korun. Za stejnou sumu se dostanou fanoušči i na Julisku na Duklu.

Nejlevnější vstupenka na Spartu vyjde na 170 korun a na Slavii si budou muset její příznivci připravit 190 korun. Lístky jsou to vesměs do tzv. kotle. Když se pominou různé slevy pro děti, studenty nebo důchodce nejméně utkání vyjde držitele permanentek.

Slavia, Plzeň a Zlín si vylepší klubové rozpočty. Pomůže jim účast v Evropské lize

Číst článek

„Aktuálně máme propočtené, že s permanentní vstupenkou máte v ligové sezóně pět až šest utkání zdarma, což je podle nás dost výrazný benefit,“ popisuje úsporu pro držitele sparťanských permanentek mluvčí klubu Ondřej Kasík.

A z něj se podle fanouška Bohemians 1905 mohou těšit i ti, kteří drží palce a kupují lístky na klokany do vršovického Ďolíčku.

„Kluby se velmi starají o věrné fanoušky, jako permanentkáře. To znamená, že i když ceny lístků můžou stoupat, tak majitel permanentky na Bohemce platí svých 1905 korun už myslím čtvrtým rokem, až teď přišlo nějaké zdražení,“ vysvětluje výhody permanentky fanda vršovického klubu.

„Ty ceny pro permanentkáře jsou trochu příznivější než pro jednorázové fanoušky,“ říká fanoušek Bohemians.

V podobných relacích, v jakých se nachází fotbalové vstupenky, se drží i ty hokejové. Extraligu, tedy Spartu a tým hostí, uvidí  v libeňské O2 aréně za 110 korun. Akorát se na led budete koukat až od střechy.

V Mladé Boleslavi pak začíná nezlevněný lístek na zápas nejvyšší domácí soutěže na 170 korunách. Jinak ale platí, že čím dál od Prahy, tím za fotbal nebo hokej zaplatíte méně.

Marek Augustin Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme