Cítím se nabuzený, těší Ševčíka po příjezdu do dějiště šampionátu. Úvodní trénink byl vyprodaný

V Německu začíná fotbalové mistrovství Evropy. Do dějiště šampionátu ve čtvrtek odpoledne dorazila také česká reprezentace. Na letišti v Hamburku se se všemi členy národního týmu pozdravili zástupci německého svazu, organizačního výboru a honorární konzul. Následně se Češi přesunuli na svou základnu na severu přístavního města.

Hamburk Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Petr Ševčík

Petr Ševčík | Foto: Vít Šimánek | Zdroj: ČTK

Po hokejovém mistrovství světa v Česku startuje pro sportovní fanoušky další velký svátek. V Německu večer začne fotbalové Euro. V dějišti šampionátu už je i česká reprezentace.

Přehrát

00:00 / 00:00

Poslechněte si, jak se českým fotbalistům líbí v dějišti mistrovství Evropy v Německu

Potlesk a české vlaječky vítaly české fotbalisty při příjezdu k hotelu. Jako první z autobusu vystoupila ochranka, pak už reprezentační trenér Ivan Hašek. Za ním pak 25 hráčů včetně záložníka Petra Ševčíka. Ten na poslední chvíli nahradil zraněného Michala Sadílka.

„Po příjezdu se cítím fakt nabuzený, protože já jediný z kluků jsem si užil trochu volna, takže mám plno energie a doufám, že to předvedu i na hřišti,“ těší se Ševčík.

Reprezentace dorazila na severní okraj Hamburku, kde bude mít během turnaje základnu, bez obránce Ladislava Krejčího. Ten dostal od vedení národního týmu povolení dořešit svůj přestup ze Sparty do španělské Girony a k národnímu týmu se připojil večer.

České fotbalisty přivítal v hotelu personál vlajkami, s týmem přicestoval už i náhradník Ševčík

Číst článek

„Jsme nadšení, že tady máme český tým. Náš hotel se na turnaj chystal pět let. Tehdy padlo první rozhodnutí, že tady bude základna některého z týmů. Navíc mým domovem jsou Drážďany, které jsou kousek od Česka. Takže já osobně jsem si přál, aby tady byla právě česká reprezentace,“ prohlásil Eckart Pfannkuchen, ředitel hotelu, ve kterém našli čeští fotbalisté pro šampionát svůj domov.

Mistrovství Evropy odstartuje ve 21 hodin v Mnichově duelem domácího Německa se Skotskem a Radiožurnál Sport ho odvysílá v přímém přenosu. Češi vstoupí do turnaje v úterý v Lipsku zápasem proti Portugalsku.

Tomáš Petr Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme