Plzeň vydřela výhrou 2:1 tři body proti oslabenému Hradci, Baník poprvé v sezoně zvítězil

Fotbalisté Viktorie Plzeň vyhráli ve 3. kole české ligy na hřišti Hradce Králové 2:1 a průběžně se posunuli na třetí místo tabulky. Západočeši hráli hodinu v početní výhodě po červené kartě Vojtěcha Smrže, vítězný gól vstřelil Václav Pilař. Baník Ostrava porazil Zlín 3:1 a poprvé v sezoně nejvyšší soutěže zvítězil. Pražští Bohemians vyhráli 1:0 v Teplicích a dělí se o vedení v lize s Brnem, které si doma poradilo s Mladou Boleslaví výhrou 3:1.

Aktualizováno Mladá Boleslav (Aktualizováno: 21:14 13. 8. 2022) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Tomáš Chorý

Tomáš Chorý | Foto: Radek Petrášek | Zdroj: ČTK

Viktoria protáhla v nejvyšší soutěži vlastní rekordní sérii bez porážky na 25 utkání a vítězně se naladila na středeční úvodní duel play off Ligy mistrů v Baku proti Karabachu. "Votroci", kteří na úvod sezony porazili Slavii 1:0, nebodovali podruhé za sebou.

Sága letních přestupů Barcelony finišuje, v problémech se ale ocitly i další kluby La Ligy

Plzeňský trenér Bílek udělal v základní sestavě tři změny od úterní vítězné odvety 3. předkola LM s Tiraspolem. Na levé straně obrany dostal šanci Jemelka, čerstvá posila z Olomouce, stoper Tijani nastoupil poprvé od letního příchodu ze Slavie, premiérový soutěžní start v ročníku si připsal také záložník Ndiaye.

Po opatrnějším úvodu ve 25. minutě podržel Viktorii brankář Staněk, který zlikvidoval Kubalovu ránu i dorážku Vlkanovy. O čtyři minuty později Smrž v roli posledního hráče fauloval unikajícího Chorého a dostal rovnou červenou kartu. Z přímého kopu Mosquera nepřekvapil gólmana Reichla.

Jeho protějšek Staněk poté vyrazil další Vlkanovovu ránu. Ve 39. minutě však Ndiaye nacentroval do šestnáctky a volný Chorý hlavou otevřel skóre.

Oslabení "Votroci" dál hrozili a ve 44. minutě vyrovnali. Kodeš vystřelil zpoza šestnáctky a Kubala pohotovou patičkou tečoval míč do branky.

Krátce po změně stran mohl Plzni vrátit vedení Mosquera, ale z dobré pozice vystřelil nad břevno. Kolumbijského křídelníka po hodině hry vystřídal útočník Bassey, jenž do Viktorie oficiálně přišel v pátek z Ferencvárose na roční hostování s opcí.

Hradec byl blízko druhému gólu v 68. minutě. Staňkovi vypadl z náručí míč po standardní situaci, ale Ryneš z dorážky vysoko přestřelil.

Hosté se dlouho nedostávali do tlaku ani velkých šancí. Až v 81. minutě Bassey po Buchově akci nedokázal dobře zakončit. O tři minuty později ale střídající Kopic obešel dva protihráče a předložil míč dalšímu náhradníkovi Pilařovi, který zblízka zakončil. Královéhradecký odchovanec první soutěžní gól po návratu do Plzně neslavil a gestem ruky se Východočechům omlouval.

Lasery jako moderní nešvar fotbalových stadionů, nebezpečné paprsky mohou rozhodovat zápasy

Plzeň vyhrála čtvrtý soutěžní zápas po sobě 2:1. Západočeši od příchodu trenéra Bílka loni v květnu tímto výsledkem triumfovali už v 16. soutěžním duelu.

Baník - Zlín 3:1

Pavlu Vrbovi tak zpříjemnili 300. ligový zápas v roli hlavního trenéra. Baník skóroval třikrát během 24 minut první půle, o góly se postarali Michal Frydrych, Petr Jaroň a David Buchta.

Ještě než se rozběhl ostravský brankostroj, zápas zdaleka nebyl jednoznačný. První velkou možnost měl Zlín, když si Martin Cedidla ve vápně připravil míč na levou nohu, ale jeho střelu po zemi gólman Jan Laštůvka vykopl nohou.

To domácí z první příležitosti ve 14. minutě udeřili. Jiří Fleišman našel trestným kopem z velkého čtverce hlavu Michala Frydrycha a ten po návratu do Baníku poprvé v lize skóroval.

Domácí vedoucí branka uklidnila. A ještě více vyloučení Jan Silného, který po necelé půlhodině hry zasáhl kopačkou na zemi Laštůvku a rozhodčí mu ukázal červenou kartu.

Hodinovou přesilovku Ostrava záhy zužitkovala po kolmém pasu Filip Kaloče na Petra Jaroně, který prostřelil z šestnáctky Stanislava Dostála. Dvacetiletý záložník zaznamenal svou první trefu v nejvyšší české soutěži.

Jaroň o pět minut později přidal i gólovou asistenci. Jeho centr od pravé lajny sklepl zblízka za Dostála Davod Buchta a vzhledem k poměru sil na hřišti bylo prakticky rozhodnuto.

I o deseti hráčích se hosté dočkali v druhé půli branky, když v 76. minutě Jakub Kolář po rohu hlavičkou o břevno snížil.

Zlín pokračoval v platonickém tlaku, ale více už nezvládl i přesto, že v posledních minutách se síly na trávníku po faulu a vyloučení Ndefeho srovnaly.

Baník doma v lize porazil Zlín počtvrté za sebou a nastřílel mu při tom 16 gólů. V nejvyšší soutěži mu nepodlehl posedmé v řadě. „Ševci“ venku v lize od loňského srpna v 16 zápasech po sobě nezvítězili.

Výsledky 3. kola české fotbalové ligy

FC Hradec Králové - Viktoria Plzeň 1:2 (1:1)
Branky: 44. Kubala - 39. Chorý, 84. Pilař. Rozhodčí: T. Klíma - Paták, Antoníček - Štěrba (video). ŽK: Rada, Novotný, Čech, Koubek (trenér) - Tijani. ČK: 29. Smrž (Hradec). Diváci: 1900.

Baník Ostrava - Trinity Zlín 3:1 (3:0)
Branky: 14. Frydrych, 34. P. Jaroň, 38. Buchta - 76. Kolář. Rozhodčí: Hocek - Šimáček, Černoevič - Zelinka (video). ŽK: Oulehla (asistent trenéra) - Fillo, Didiba. ČK: 87. Ndefe - 28. Silný. Diváci: 6219.

Zbrojovka Brno - FK Mladá Boleslav 3:1 (0:1)
Branky: 49. Souček, 79. Ševčík, 90.+4 Matejov - 26. Škoda. Rozhodčí: Proske - Kotík, Bureš - Petřík (video). ŽK: Granečný, Šural - Suchý, Donát, Škoda, Hoftych (trenér). Diváci: 6218.

FK Teplice - Bohemians Praha 1905 0:1 (0:0)
Branka: 85. Křapka. Rozhodčí: Batík - Horák, Dohnálek - Kocourek (video). ŽK: Mareček, Hyčka, Vondrášek, Hybš - Bartek, Köstl, Hronek, Valeš, Miller (trenér brankářů), Koubek (vedoucí týmu). ČK: 83. Mareček - 56. Květ. Diváci: 3634.

FORTUNA:LIGA (PLATNÉ K 13. 8. 2022)