České fotbalisty do 19 let nemusí nutit do tréninku. Hlavní je, aby chodili včas spát

Český výběr do 19 let zažil úspěšný evropský šampionát. Podle trenéra Jana Suchopárka bylo nejtěžší, aby hráči dodržovali řád a to hlavně mimo hřiště. Herně byl s výkonem týmu spokojený. Českému fotbalu pak podle něj celkově chybí větší sebevědomí.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Trenér Jan Suchopárek při tiskové konferenci | Zdroj: ČTK

Nestalo se to poprvé a určitě ne ani naposledy. Inkasovat rozhodující gól v posledních vteřinách, to je k zbláznění, navíc když pomýšlíte dokonce na zisk titulu. Ale i přes to všechno se tým vracel z Gruzie moc spokojený. Bronzové medaile jsou v těžkých časech českého fotbalu velkým povzbuzením, nadějí a snad i receptem pro příští sezony.

„Pro nás, myslím si, bylo důležité v této sezóně, že kluci začali hrát vyšší soutěže, o kategorii výš. Šli z dorostu do juniorky. Někteří šli do ligových kádrů a to jim obrovsky pomohlo. Hráli jsme už celkově dospělý fotbal,“ pochvaloval si na tiskové konferenci asistent hlavního trenéra Michal Horňák.

Vedle sebe měl v tu chvíli i zbytek realizačního týmu včetně Jana Suchopárka a Radka Bejbla. Přímo na hřišti nebo na lavičce, jejich vzájemná spolupráce je i po letech medailová, stejně jako v roce 96 na evropském šampionátu dospělých. I když, dnes se prý s mladými hráči pracuje úplně jinak.

„Samozřejmě ti hráči jsou mladší, takže je občas musíte kontrolovat. Za nás se až tolik nekontrolovalo, i když bychom to taky párkrát potřebovali,“ říká hlavní kouč Jan Suchopárek.

Zatím tak jen naznačuje, že je v roce 2017 nutné reprezentační teenagery vychovávat a učit i jiné věci než jen taktické návyky a kopací techniku.

„Nemuseli jsme je úplně nijak pobízet na hřišti, ale bylo důležité, že se nám to povedlo mimo hřiště. Hráči mají velké nedostatky, co se týká klasického stravovacího režimu nebo třeba i spánkového. Takže jsou schopni hrát Playstation do tří do rána a prospat pak celý den. Na to musíme dávat pozor,“ dodává k disciplíně hlavní trenér ‘19‘.

Jestli došlo na výchovný políček, nebo ne, to si Suchopárek nechá pro sebe, ale i tohle se svými kolegy u reprezentační devatenáctky řešil. Pro příští roky by snad ještě svým svěřencům dodal více fotbalové kuráže. Pokoušet se o to bude zase u mladší kategorie, od nové sezony přebírá reprezentační výběr ročníků 2000 a mladší.

„Já si myslím, že stíháme. Spíš ten problém je ten, že se bojíme naše kvality vytáhnout. My spíš kolikrát hrajeme, abychom neudělali chybu místo toho abychom sice gól dostali a pak ho byli schopni i dát. Takhle podle mě velké týmy přemýšlí a nebojí se toho,“ dodává trenér nakonec bronzového výběru ze šampionátu v Gruzii.

David Nyč Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme