České týmy čekají v Evropské lize neatraktivní celky, Plzeň znovu míří do Rumunska

Česká mužstva znají své soupeře v základní skupině Evropské ligy - na Slavii čeká mimo jiné španělský Villarreal, plzeňská Viktoria si znovu zahraje s rumunským FCSB.

Aktualizováno Monako Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Fotbalisty Slavie Praha čekají v Evropské lize těžcí soupeři | Foto: ČTK

Páteční los ve francouzském Monaku rozhodl o složení základních skupin Evropské ligy. V osudí byly hned tři české celky – vítěz ligy Slavia, domácí vicemistr Viktoria Plzeň a také Zlín, který do evropských pohárů vynesla výhra v národním poháru.

Těžká skupina čeká na pražskou Slavii, kterou los poslal do skupiny A  – sešívané čeká v Evropské lize čeká španělský Villarreal, kazašská Astana a izraelský Maccabi Tel Aviv.

Nepříjemné deja vu čeká na plzeňskou Viktorii – tu ve skupině G čeká rumunský celek FSCB, jenž západočeský celek připravil o naději na postup do Ligy mistrů ve třetím předkole nejslavnější pohárové soutěže. Dalšími soupeři Viktorie pak bude švýcarské Lugano a izraelský Hapoel Beer-Ševa.

Nováček v evropských pohárech Zlín si zahraje s dánskou Kodaní, v jejímž kádru je i bývalý slávista Michael Lüftner, ruský Lokomotiv Moskva a  a moldavský Šeriff Tiraspol.

Los základních skupin fotbalové Evropské ligy

Los základních skupin fotbalové Evropské ligy:
Skupina A: Villarreal, Maccabi Tel Aviv, Astana, Slavia Praha.
Skupina B: Dynamo Kyjev, Young Boys Bern, Partizan Bělehrad, Skënderbeu Korcë.
Skupina C: Braga, Ludogorec Razgrad, Hoffenheim, Basaksehir.
Skupina D: AC Milán, Austria Vídeň, Rijeka, AEK Atény.
Skupina E: Lyon, Everton, Bergamo, Apollon Limassol.
Skupina F: FC Kodaň, Lokomotiv Moskva, Šeriff Tiraspol, Zlín.
Skupina G: Plzeň, FCSB (bývalá Steaua Bukurešť), Hapoel Beer Ševa, Lugano.
Skupina H: Arsenal, Borisov, Kolín nad Rýnem, CZ Bělehrad.
Skupina I: Salcburk, Marseille, Guimaraes, Konyaspor.
Skupina J: Bilbao, Hertha Berlín, Luhansk, Östersund.
Skupina K: Lazio Řím, Nice, Waregem, Arnhem.
Skupina L: Petrohrad, San Sebastian, Rosenborg Trondheim, Vardar Skopje.

jap Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme