Fotbalová reprezentace má novou sadu dresů. Proti Bulharsku nastoupí v zeleném

Česká fotbalová reprezentace bude v následujících dvou letech oblékat v utkáních na hřištích soupeřů zelené dresy. Nový design představili zástupci národního týmu a Fotbalové asociace České republiky na pondělní tiskové konferenci.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Bořek Dočkal v novém zeleném dresu české reprezentace | Foto: Ondřej Pýcha | Zdroj: FAČR

Novou sadu dresů obléknou fotbalisté už v nedělním závěrečném kvalifikačním utkání o postup na Euro 2020 v Bulharsku. Přímo na stadionu je ale diváci neocení, kvůli trestu za rasismus se totiž klání odehraje před prázdnými tribunami.

„Už naše první debaty ukázaly, že pohled na nové dresy nebude jednotný. Nepočítáme s tím, že se odklon od tradičních barevných kombinací bude líbit všem, je to prostě změna,“ uvedl pro Radiožurnál předseda Fotbalové asociace České republiky Martin Malík.

Kvůli rasismu fanoušků se kvalifikační zápas mezi Bulharskem a Českem odehraje zcela bez diváků

Číst článek

Hlavními nadále zůstanou červené dresy, a to i ve venkovních utkáních, v nichž je bude možné vzhledem k barevné kombinaci soupeře použít. Jak uvedla fotbalová asociace na svém webu, mají nové barvy odkazovat na ambice, odvahu a dravost.

Vzor na dresu zobrazuje strukturu lipového listu, stejně jako je barva inspirována odstínem lipových listů.

„Přiznávám, že když jsem dresy viděl poprvé, tak mě barva docela překvapila. Ale důležitá je jejich kvalita a také to, aby se v nich dobře cítili hráči. A když v nich budeme vyhrávat, tak se budou líbit jak hráčům, tak fanouškům,“ uvedl trenér českého týmu Jaroslav Šilhavý.

„U variant pro zápasy mimo domácí půdu jsme se vydali novým směrem, více experimentujeme. Stejně jako například Italové s novými zelenými dresy a Švýcaři s růžovými,“ uvedl Jan Sochor z Pumy, která národní celek obléká.

Nová verze hlavních červených dresů bude představena na jaře příštího roku. To už bude jasné, zda se reprezentace kvalifikuje na blížící se mistrovství Evropy.

mov, jpa Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme