Čeští lékaři mají fotbalový triple. Za rok v Praze chtějí zlato nejen na hřišti, ale i za organizaci

Čeští lékaři jsou třetí rok po sobě mistry světa ve fotbale. Z páté finálové účasti v řadě vytěžili další titul. Nejen, že celý šampionát neprohráli, ale dokonce ani jednou neinkasovali. Teď je ale čeká asi nejtěžší možná obhajoba, protože další turnaj se bude konat příští rok v Praze.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Fotbalový tým českých lékařů potřetí v řadě vyhrál mistrovství světa. | Foto: Facebook Czech national medical team

Oficiální mistrovství světa lékařů se pořádá od roku 2006 a od roku 2013 se ho pravidelně nejen účastní i česká reprezentace. „Tenkrát vyšel inzerát v časopise lékařské komory. Na základě toho se postavil první tým, s kterým od té doby pracujeme. Máme za sebou pět finálových účasti a z toho tři tituly za poslední tři roky,“ sdělil Radiožurnálu trojnásobný mistr světa a gynekolog Josef Bolen.

Přehrát

00:00 / 00:00

Pět let v řadě nechyběl výběr českých lékařů ve finále mistrovství světa ve fotbale

V českém fotbalovém týmu lékařů je od jeho založení. Světový šampionát se hraje klasicky jedenáct na jedenáct, ale jen na 80 minut a střídá se hokejově. Na soupisce je 25 hráčů i proto, že každé mužstvo musí odehrát šest zápasů v sedmi dnech. „Důvodem jsou dovolené. Nejsme profesionální hráči, takže není snadné šetřit si volno,“ vysvětloval Bolen.

Jemu a jeho reprezentačním kolegům se naštěstí zaměstnavatelé snaží vyjít vstříc, ale ne každý lékař se do úspěšného výběru může dostat. „Ti lidé většinou někde musí hrát. Pokud nehrají, jsou na nominační hraně, protože se neustále snažíme tým posilovat. Naši kluci mají úkoly přes rok. Kolikrát je to stojí spoustu času a peněz,“ popisoval Bolen.

Josef Bolen se s pohárem pro mistry světa představil také v budově Českého rozhlasu. | Foto: Jakub Kanta

Součástí přípravy na samotný turnaj jsou i krátké tréninkové kempy v průběhu roku. Na víc ale čas prostě nezbývá. Bolen je gynekolog, ale největší zastoupení mají v týmu jiné obory. „Ortopedi a chirurgové vedou. Máme ještě dost neurologů. Jsme velká parta. Chvíle, kdy člověk titul vyhraje, jsou neopakovatelné. Sice jsme na amatérské úrovni, ale je to něco nepopsatelného,“ řekl.

Jako jeden z nejzkušenějších členů může Bolen posuzovat i úroveň nedávno skončeného šampionátu v Rakousku. Místní organizátoři prý nasadili hodně vysokou laťku. „Kvalitou týmů i organizací. Budeme mít co dělat, abychom se tomu za rok v Praze vyrovnali. Zlatou medaili chceme nejen na hřišti, ale i po organizační stránce,“ uzavřel Bolen.

Jakub Kanta Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme