Chaos na Arsenalu. Tisíce německých fanoušků se snažily dostat na stadion, zápas byl o hodinu odložen

Nejpozději ze všech zápasů prvního kola Evropské ligy se dohrávalo utkání Arsenalu s Kolínem nad Rýnem. Do Londýna totiž dorazilo dvacet tisíc Němců, mnozí z nich bez vstupenek. Kvůli potyčkám před stadionem musel být výkop o hodinu odložen.

Londýn Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Skupinky Němců bez lístků se dostaly až na tribuny | Zdroj: Reuters

Sektor hostí na Emirates, domácím stadionu Arsenalu, má pro zápasy Evropské ligy kapacitu 2900 míst, jenže z Kolína nad Rýnem a dalších části Německa dorazilo do Londýna podle odhadů až 20 tisíc Němců, kteří byli zvědaví na vystoupení svého týmu v pohárech po 25 letech.

Potyčky řešili londýnští strážníci už během dne, k večeru se němečtí fanoušci sešikovali a vydali se na stadion velkým pochodem. Před stadionem začalo docházet k výtržnostem, protože velká část Němců neměla vstupenku, další si pořídili lístky do sektoru pro domácí fanoušky. Navíc se objevily problémy s turnikety.

„Asi ve 20.15 se skupina fanoušků Kolína dostala na stadion a poprala se s pořadateli ve snaze dostat se do sektorů. Přibližně o pět minut později vtrhli další fanoušci do jiné sekce,“ píše policie. Pět nejagresivnějších fanoušků bylo zadrženo.

Strážci pořádku, někteří se psy, pak vstoupili na stadion a obnovili pořádek. Klub ve spolupráci se zástupci UEFA a policie mezitím zápas o hodinu posunul.  

„Hráči byli i přes zpoždění v pohodě a připravovali se. Rozhodnutí odložit utkání bylo tou nejlepší a nejbezpečnější možností,“ řekl BBC mluvčí Arsenalu.

Množství hostů překvapilo i Arséna Wengera. „Byli hodně chytří. Nevím, jak se dokázali dostat mezi naše fanoušky a být všude na tribunách, ale zvládli to. Ale hráli v Evropě po 25 letech a ten večer si sami zkazili,“ řekl manažer „gunners“.

V samotném zápase Arsenal rychle prohrával a na konečných 3:1 otáčel zápas až ve druhém poločase. Přesto příliš radosti neudělal. Hodně fanoušků se totiž na stadionu ve svých sektorech v přítomnosti mnoha Němců necítilo bezpečně.

„Scházejí se kolem nás tisíce německých fanoušků. Všude kolem je hrozně napjatá atmosféra,“ psal jeden z fandů BBC. „Je to hanba Arsenalu. Fanoušci Arsenalu, kteří prodali svá místa Němcům, by o ně měli přijít,“ psali další. Po zápase ale nebyly hlášeny žádné větší incidenty. Fanoušci Kolína pak na stadionu zůstali a zpívali ještě dlouho po závěrečném hvizdu.

vman Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme