Osudový fotbal. Reportér, který přežil pád letadla s Chapecoense, zkolaboval na hřišti a zemřel

Rozhlasový reportér Rafael Henzel, který v listopadu 2016 jako jeden ze šesti lidí přežil leteckou havárii brazilského fotbalového klubu Chapecoense, při níž zahynulo 71 lidí, podlehl v 45 letech následkům infarktu.

Sao Paulo Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Reportér Rafael Henzel po havárii letadla v roce 2016 | Foto: Diego Vara | Zdroj: Reuters

Rafael Henzel, jenž se po zotavení vrátil ke své práci, zkolaboval při hraní fotbalu a krátce po převozu do nemocnice zemřel.

První zápas Chapecoense po letecké tragédii. Přeživší fotbalisté převzali trofej a rodinní příslušníci medaile

Číst článek

„Po dobu své brilantní kariéry vyprávěl Rafael příběh Chapecoense. Stal se symbolem obnovy klubu a navždy bude zapsán do jeho dějin,“ uvedlo Chapecoense na svém webu.

Klub z jihobrazilského města Chapecó cestoval do kolumbijského Medellínu na finále Jihoamerického poháru proti místnímu mužstvu Atlético Nacional.

Mezi přeživšími byli tři fotbalisté, devatenáct hráčů zahynulo. Tým se i díky solidaritě ostatních ligových klubů podařilo obnovit.

Rafael Henzel, a 🇧🇷 journalist that survived the accident of Chapecoense’s plane in 2016, died today from a heart attack. He was playing football with his friends. Sad. 😔🙏🏾

10:32 – 27. 03. 2019

5 13

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme