Chile začalo cestu za zlatým hattrickem hladkou výhrou nad Japonskem. Dva góly dal Vargas

Fotbalisté Chile vykročili za obhajobou titulu na mistrovství Jižní Ameriky vítězstvím 4:0 nad hostujícím týmem Japonska. Dvěma góly přispěl k výhře Eduardo Vargas, první branku po pěti měsících si připsal uzdravený útočník Manchesteru United Alexis Sánchez.

Sao Paulo Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Fotbalisté Chile slaví gól v zápase s Japonskem

Fotbalisté Chile slaví gól v zápase s Japonskem | Foto: Amanda Perobelli | Zdroj: Reuters

Chile vyhrálo Copu América před čtyřmi lety na domácí půdě i o rok později při výročním turnaji ve Spojených státech a nyní by chtělo dotáhnout hattrick. To se naposledy podařilo Argentině ve 40. letech minulého století.

Nejen Brazílie a Argentina. Jihoamerického fotbalové mistrovství se účastní také Japonsko a Katar

Chilany poslal do vedení krátce před poločasem hlavičkou Erick Pulgar, brzy po přestávce zvýšil i s pomocí teče Vargas.

V 82. minutě se pak prosadil nejlepší kanonýr reprezentace Sánchez a o minutu později vybídl přihrávkou za obranu Vargase k dalšímu gólu. Ten tak v historické bilanci předstihl druhého nejlepšího střelce Chile Marcela Salase.