V reprezentaci 50 let po bratrech. Tommy Charlton bojuje mezi elitou chodících fotbalistů

Jméno Charlton je v anglickém fotbale proslulé. Nejen díky stejnojmennému klubu, ale taky díky bratřím Charltonovým. Legendy Leedsu a Manchesteru United Jack a Bobby mají ještě mladšího bratra a Tommy se v 71 letech také snaží dostat do národního týmu.

Burnley/Anglie Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Tommy Charlton | Zdroj: www.bbc.co.uk

Tommy Charlton je mladší bratr legendy Manchesteru United, Sira Bobbyho Charltona, kterému bylo vloni v říjnu 80, a velikána historie Leedsu Jacka, kterému bude v květnu 83. Důchodce a dnes šestinásobný dědeček Tommy ukončil svou amatérskou kariéru ve 24 letech kvůli zranění.

Přežil mnichovskou havárii, dovedl Anglii k titulu. Fotbalista Bobby Charlton slaví 80. narozeniny

Číst článek

Starší bratři mají celkem 141 startů za anglickou reprezentaci, společně jsou mistry světa z roku 1966. Tommy se ale teprve snaží o svůj první start za „Albion.“ V 71 letech byl pozván na tréninkový kemp reprezentace chodícího fotbalu pro hráče nad 60 let.

„Jsem nadšený, že můžu ukázat, co dovedu,“ řekl Tommy Charlton BBC. „Ale bude to těžké dostat se do národního týmu. Je tu tolik zkušenějších chodících fotbalistů.“

Jedním z nich je například 63letý Alan Kennedy, levý obránce skvělé sestavy Liverpoolu z přelomu 70. a 80. Let.

Co je to chodící fotbal?

Chodící fotbal je méně fyzicky náročnou variantou klasického fotbalu vhodnou pro hráče, kteří jsou starší nebo mají různé zdravotní problémy. Běhání je v něm trestáno jako přestupek, zakázány jsou všechny fauly a míč se může pohyboval maximálně metr a půl nad zemí.

Hraje se na hřišti pro malý fotbal na dva poločasy po dvanácti minutách, na každé straně je pět nebo šest hráčů. 

vman Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme