Fotbalistu Eriksena čeká po kolapsu na hřišti operace, dostane přístroj na hlídání srdce

Dánský fotbalista Christian Eriksen musí po zástavě srdce na letošním evropském šampionátu na operaci. Devětadvacetiletému záložníkovi umístí při zákroku do těla kardioverter-defibrilátor, který který mu bude hlídat srdeční rytmus.

Kodaň Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Christina Eriksen | Zdroj: Reuters

Eriksen zkolaboval v 43. minutě sobotního utkání s Finskem a po resuscitaci přímo na trávníku byl hráč Interu Milán už při vědomí převezen do nemocnice. Zápas se po přerušení dohrál a Dánové prohráli 0:1.

Během zápasu na Euru zkolaboval Dán Eriksen, do nemocnice byl převezen stabilizovaný. Utkání vyhrálo Finsko

Číst článek

„Christian prodělal řadu vyšetření a po nich bylo rozhodnuto, že dostane kardioverter-defibrilátor,“ uvedl na twitterovém účtu dánského svazu lékař reprezentačního týmu Morten Boesen.

„Po zástavě srdce je zavedení tohoto zařízení nutné, aby hlídalo srdeční rytmus. Na takovém postupu se shodlo několik odborníků z celého světa a Christian jejich řešení přijal,“ přidal Boesen.

Eriksen není prvním sportovcem, který dostal kardioverter-defibrilátor. Loni například obránce Daley Blind z Ajaxu, který startuje i na letošním Euru, nedohrál přípravný zápas s Herthou Berlín, protože se mu zařízení vypnulo.

mim, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme