Fotbalisté Peru porazili úřadující vítěze Copa América z Chile a v nedělním finále vyzvou Brazílii

Fotbalisté Peru v semifinále mistrovství Jižní Ameriky porazili vítěze posledních dvou ročníků Chile nečekaně hladce 3:0 a v neděli si s domácí Brazílií zahrají o první triumf na šampionátu od roku 1975.

Porto Alegre Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Radost peruánských fotbalistů po vítězství nad Chile

Radost peruánských fotbalistů po vítězství nad Chile | Foto: Amanda Perobelli | Zdroj: Reuters

Chilany v sobotu čeká zápas o třetí místo proti Argentině.

Peruánci v předchozích čtyřech zápasech na turnaji vstřelili jen čtyři góly a na závěr skupiny s Brazílií utrpěli debakl 0:5, ale semifinále jim vyšlo výborně a favorizované Chile přehráli.

V Porto Alegre otevřel skóre ve 21. minutě Edison Flores střelou z voleje, ještě do přestávky zvýšil Yoshimar Yotún po další přihrávce Andrého Carrilla a velké chybě brankáře Gabriela Ariase.

Obhájci se ve druhém poločase zlepšili, ale jejich pokusy končily u gólmana Pedra Galleseho nebo vedle. V první minutě nastavení přidal definitivní pojistku peruánského postupu kapitán Paolo Guerrero. Těsně před koncem Gallese ještě umocnil zmar Chile, když zlikvidoval "panenkovskou" penaltu Eduarda Vargase.