Damková složila další funkci, končí také v komisi rozhodčích Evropské fotbalové unie

Dagmar Damková po rezignaci na pozice ve vedení českého fotbalu skončila na vlastní žádost i v komisi rozhodčích Evropské fotbalové unie (UEFA). Už ve středu Damková rezignovala na pozici členky výkonného výboru FAČR a na post předsedkyně Řídicí komise pro Čechy.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Členka komisí rozhodčích FIFA a UEFA Dagmar Damková | Foto: Dominik Bakeš / CNC | Zdroj: Fotobanka Profimedia

„Dostal jsem zprávu od předsedy (FAČR Martina) Malíka, že Dagmar Damková odchází na svou žádost z komise rozhodčích UEFA,“ řekl serveru Aktuálně.cz místopředseda fotbalové asociace Zdeněk Zlámal. FAČR tuto informaci nepotvrdila. „Jde v tuto chvíli o osobní věc paní Dagmar Damkové,“ sdělil mluvčí Michal Jurman.

Myslím, že to situaci pomůže, reaguje šéf Ligové asociace Svoboda na rezignaci Berbra a Damkové

Číst článek

Damková je rovněž členkou komise rozhodčích FIFA. Zda rezignovala také na post v mezinárodní federaci, Zlámal neuvedl.

Bývalá prvoligová rozhodčí odstoupila poté, co v pondělí ve všech fotbalových funkcích skončil její partner Roman Berbr, který figuruje v kauze údajné korupce a ovlivňování výsledků zápasů druhé a třetí ligy. Policie viní Berbra a úzkou skupinu lidí kolem něj také ze zpronevěry 850 tisíc korun plzeňského krajského fotbalového svazu.

Kauzu před týdnem rozpoutal policejní zásah na několika místech v zemi včetně sídla FAČR na pražském Strahově. V neděli byl Berbr stejně jako sportovní ředitel druholigového Vyšehradu Roman Rogoz, rozhodčí Tomáš Grimm a bývalý ligový hráč Michal Káník poslán do vazby. O den později rezignoval na post místopředsedy FAČR a na pozice ve výkonném výboru i šéfa plzeňského krajského svazu.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme