V Dánsku chtějí sledovat fotbal jako v autokině. Midtjylland plánuje obří obrazovky na parkovišti

Dánský fotbalový klub FC Midtjylland chce umožnit svým fanouškům sledovat zápasy, až bude umožněno jejich konání, přímo z automobilů. Protože se všeobecně očekává, že pokud se ligové soutěže v Evropě znovu rozběhnou, budou se hrát kvůli pandemiii koronaviru bez diváků, plánuje vedení vicemistrovského celku a aktuálního ligového lídra nainstalovat v prostorách parkoviště před stadionem obří obrazovky.

Herning Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

MCH Arena, kde své domácí zápasy hrají fotbalisté FC Midtjylland.

MCH Arena, kde své domácí zápasy hrají fotbalisté FC Midtjylland. | Zdroj: Profimedia

Klub chce pro začátek takto využít 2000 z celkového počtu 12 000 parkovacích míst v okolí MCH Areny. Fanoušci by také měli mít možnost ve svých autorádiích poslouchat živý televizní komentář.

Ve Španělsku nepustí fanoušky na stadiony až do konce léta. Bez ohledu na uvolnění opatření

Číst článek

Naproti tomu záběry z parkoviště mají být promítány i uvnitř stadionu, aby také hráči mohli alespoň zprostředkovaně zažít diváckou atmosféru.

"Usilovně pracujeme na tom, abychom zprostředkovali co nejlepší zážitek," řekl BBC marketingový ředitel klubu Preben Rokkjaer. Pokud bude mít iniciativa napoprvé úspěch, může klub sídlící ve městě Herning příště vyčlenit další parkovací místa.

Dánská superliga je podobně jako téměř všechny ligové soutěže ve světě přerušena od března kvůli šíření nemoci covid-19. V zemi je potvrzeno přes 7300 případů nákazy.

Danish club Midtjylland is planning a 'drive-in' football experience.

sportbible.com/football/news-…

14:46 – 19. 04. 2020

17 139

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme