Deset let a zpět. Stoke City prohrálo s Crystal Palace a po dekádě v Premier League sestupuje

Fotbalisté Stoke prohráli v 37. kole doma s Crystal Palace 1:2 a stali se prvním jistým sestupujícím z Premier League. Nejvyšší soutěž opouští po deseti letech.

Stoke on Trent Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zklamaný stoper Stoke City, který je v týmu na hostování z Chelsea, Kurt Zouma

Zklamaný stoper Stoke City, který je v týmu na hostování z Chelsea, Kurt Zouma | Zdroj: Reuters

Stoke poslal do vedení tečovanou střelou z přímého kopu Shaqiri, hosté ale po přestávce utkání otočili. Nejprve v 68. minutě zakončil rychlý protiútok McArthur a čtyři minuty před koncem završil obrat po Shawcrossově chybě van Aanholt.

Crystal Palace má se ziskem 41 bodů definitivní jistotu záchrany. Navíc se mu povedlo uhájit prvoligovou příslušnost i přesto, že prvních sedm utkání sezony prohrál. To se naposledy podařilo Liverpoolu před 118 lety.

jgr Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít