Před pár dny slavil, teď je Maradona v nemocnici. Podle lékaře jde o psychické problémy

Minulý týden oslavil legendární Diego Maradona šedesátiny a o tři dny později musel být fotbalový bůh hospitalizován v nemocnici. Osobní lékař argentinského mistra světa z roku 1986 uvedl, že Maradonův stav by neměl být vážný a problémy jsou spíše psychického rázu.

Buenos Aires Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Diego Maradona slavit umí. O tom už několikrát přesvědčil celý svět | Foto: Sergio Perez | Zdroj: agentura Reuters

Maradona byl přijat na klinika Ipensa v La Plata, kde trénuje prvoligový klub Gimnasia y Esgrima. Jeden z nejlepších fotbalistů historie se podle svého osobního lékaře Leopolda Luqueho už nějakou dobu necítil dobře a v nemocnici bude minimálně tři dny na pozorování.

Přiznal ho po 30 letech, přesto je syn Maradony pyšný. ‚Nikomu se nepovedlo to, co jemu v Mexiku‚‘ říká

Číst článek

„Nebyl v dobrém psychickém stavu a to mělo dopad i na jeho fyzické zdraví. Není na tom tak dobře, jak by mohl být a jak vím, že by mohl být. Potřebuje pomoc a teď je na to ten správný čas,“ řekl argentinským médiím doktor Luque.

„Diego je člověk, který je občas vynikající a někdy už tolik ne. Mohl by na tom být desetitisíckrát lépe a pobyt v nemocnici mu pomůže,“ uvedl osobní lékař slavného fotbalisty. „Je velmi náročné být Maradonou,“ dodal.

Medaile, dort a domů

Bývalý hvězdný ofenzivní hráč se naposledy objevil na veřejnosti v pátek v den 60. narozenin před zápasem svého týmu proti Patronatu. K jubileu dostal pamětní medaili a dort, ale ještě před začátkem duelu po krátké oslavě ze stadionu odešel.

Podle přítomných vypadal slabě a nebyl v pohodě. Dny předtím byl v karanténě kvůli kontaktu s osobou vykazující příznaky koronavirové nákazy.

Maradona strávil v minulých letech v nemocnicích hodně času, často v důsledku svého bouřlivého životního stylu, jenž ho provázel už od dob aktivní kariéry. V roce 2004 byl například v nemocnici se srdečními a respiračními problémy souvisejícími s užíváním kokainu.

Později se dvojnásobný mistr italské ligy s Neapolí podrobil odvykacím kůrám kvůli závislosti na drogách a alkoholu. Loni v lednu byl hospitalizován s vnitřním krvácením do břicha.

mim, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme