Diego Maradona se stal předsedou běloruského Dinama Brest. Na lavičce zůstává asistent Marcel Lička

Jako hráč má zlato a stříbro z mistrovství světa a také titul v poháru UEFA, jako trenér ale Argentinec Diego Maradona příliš úspěšný doposud nebyl. Teď se ale jeden z nejslavnějších fotbalistů historie vydal na dráhu funkcionáře a v novém působišti, běloruském Dinamu Brest, pod sebou dokonce bude mít českého trenéra Marcela Ličku.

Brest Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Diego Maradona se stěhuje do Běloruska | Zdroj: Reuters

Marcel Lička působí na lavičce Dinama Brest jako asistent trenéra, ještě donedávna tam s ním jako hlavní kouč působil Radoslav Látal. Ten ale nedávno u týmu po čtyřech měsících skončil. Teď do Brestu jako nový předseda klubu míří Diego Maradona.

Beitar Trump Jeruzalém. Majitelé z vděčnosti americkému prezidentovi přejmenovali slavný klub

Číst článek

A sám Marcel Lička se na spolupráci s ním těší, zatím ale neví, jakou přesně bude mít Argentinec v klubu roli.

„Samozřejmě nevím jaká bude přesně funkce Diega Maradony, měl by ale fungovat někde v prezídiu klubu. Jestli se ale bude motat i kolem trenérského štábu, to nedokážu říci,“ popsal pro Radiožurnál Marcel Lička.

Maradona podepsal s Brestem smlouvu na tři roky, funkce se podle klubového webu ujme po mistrovství světa v Rusku.

Maradona byl sice vynikající fotbalista, ale je také známý bouřlivák. Podle Marcela Ličky může slavný Argentinec průměrnému běloruskému klubu pomoci hlavně díky svému jménu.

„Víte sami, že moc lidí v Česku klub Dinamo Brest nezná. Dneska (ve středu) jsem ale během pár hodin dostal tolik zpráv a hovorů, a to jen proto, že v klubu podepsal smlouvu Diego Maradona. Rozsah jeho jména je opravdu velikánský.“

A ostravský rodák nemá strach ani z Maradonovy temperamentní povahy.

„Když jsem tu byl doteď s Radkem Látalem, tak on také patří spíše k těm emotivnějším trenérům, ale má a zná svoje hranice. Já doufám, že u Diega bude jeho temperament spíše pozitivní,“ uzavřel Lička.

Maradona působil naposledy ve Spojených arabských emirátech jako trenér druholigového klubu Al Fudžajra, se kterým nedokázal vybojovat postup do nejvyšší soutěže a v dubnu po vypršení smlouvy odešel. Teď se tedy jako šéf ujme Dinama Brest.

Václav Rokyta Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme