Maradona nedostal před smrtí dostatečnou péči. Vyplývá to z výsledků vyšetřování lékařské rady

Argentinská fotbalová legenda Diego Maradona nedostal před smrtí dostatečnou péči. Vyplývá to ze zprávy dvacetičlenné lékařské rady, která na žádost ministerstva spravedlnosti zkoumala okolnosti Maradonovy smrti. Vyšetřování příčin jeho úmrtí požadovaly také stovky demonstrujících fanoušků. Jeden z nejlepších hráčů historie zemřel loni v listopadu krátce po 60. narozeninách na zástavu srdce.

Buenos Aires Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Život Diega Maradony byl vždy plný emocí. | Zdroj: Reuters

Podle vyšetřovacího spisu, který má 70 stran, nechali ošetřující lékaři Maradonu minimálně 12 hodin před smrtí napospas osudu. Pokud by dostal odpovídající péči v odpovídajícím zařízení, měl by podle rady větší šanci na přežití.

‚Stadio Diego Armando Maradona.‘ Stadion fotbalistů Neapole už nese název zesnulé fotbalové legendy

Číst článek

Mezitím už úřady začaly vyšetřovat Maradonova osobního lékaře Leopolda Luqueho, psychiatričku Agustinu Cosachovou, psychologa Carlose Díaze, dvě sestry a dva ošetřující lékaře. Pokud se u někoho z nich prokáže zanedbání péče s následkem smrti, hrozí jim až 15 let vězení.

Maradona, který trpěl dlouhodobými zdravotními problémy, podle výsledků pitvy zveřejněných v prosinci neužil před smrtí drogy ani alkohol.

Za jeho skon mohlo podle úřadů selhání srdce vyvolané akutním plicním edémem. Tři týdny před smrtí se mistr světa z roku 1986 podrobil operaci kvůli krvácení do mozku.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme