Diego žertoval a dělal vtipy, prozradil lékař. Maradona se po operaci cítí dobře, na Kubu ale nepojede

Fotbalovým fanouškům z celého světa spadl kámen ze srdce. Diego Maradona se po úterní operaci kvůli krvácení do mozku úspěšně zotavuje a jeho osobní lékař Leopoldo Luque prozradil, že fotbalový mistr světa z roku 1986 je na tom dobře a nemá žádné neurologické poškození.

Buenos Aires Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Diego Maradona | Zdroj: Reuters

„Diego žertoval, dělal vtipy. Jsem nadšený, jsem šťastný, že ho vidím v takovém stavu,“ řekl Luque novinářům. Maradonu operoval poté, co u něj vyšetření v nemocnici odhalila subdurální hematom.

Operace byla úspěšná. Maradona se zotavuje po zákroku kvůli krvácení do mozku

Číst článek

Podobně optimisticky mluvil o Maradonově zdravotním stavu jeho právník Matias Morla. „Poslední lékařská zpráva byla vynikající. Zůstaňme silní a překonáme to,“ řekl Morla.

Zároveň popřel spekulace médií, že se jeden z nejlepších fotbalistů historie vydá na zotavenou na Kubu či do Venezuely, což jsou země, k nimž má blízký vztah. Na Kubě strávil Maradona na začátku tohoto století několik let, když se zbavoval drogové závislosti.

„Diego miluje Kubu, včera jsem o něm mluvil se synem Fidela Castra. Venezuela a Kuba jsou spřátelené národy, ale Diego je myšlenkami se svou Gimnasií,“ uvedl Morla s narážkou na klub Gymnasia y Esgrima z La Plata, který Maradona od loňského září trénuje.

Nemocný už na oslavě

Bývalý hráč Neapole, Barcelony či Bocy Juniors oslavil minulý pátek 60. narozeniny. Při krátké ceremonii na stadionu působil nemocně a unaveně a ani nezůstal na zápas.

V pondělí byl přijat na kliniku Ipensa v La Plata kvůli tomu, že byl dehydrovaný, zesláblý a chudokrevný. V nemocnici měl původně zůstat jen tři dny na pozorování, ale poté, co vyšetření odhalilo hematom v mozku, podrobil se akutní operaci.

Maradona strávil v minulých letech v nemocnicích hodně času, často v důsledku svého bouřlivého životního stylu, který ho provázel už od dob aktivní kariéry. V roce 2004 byl například v nemocnici se srdečními a respiračními problémy souvisejícími s užíváním kokainu.

Později se dvojnásobný mistr italské ligy s Neapolí podrobil odvykacím kúrám kvůli závislosti na drogách a alkoholu. Loni v lednu byl hospitalizován s vnitřním krvácením do břicha.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme