Kapitán Baníku může hrát až v listopadu. Baroš dostal trest na pět zápasů, Stanciu na dva.

Ostravský fotbalista Milan Baroš dostal za vyloučení v ligovém utkání se Slavií a následné vulgární reakce k rozhodčím zákaz startu v pěti zápasech. Disciplinární komise Ligové fotbalové asociace mu zároveň udělila pokutu 150 tisíc korun. Nicolae Stanciu dostal trest na dva zápasy, olomoucký záložník Šimon Falta na jeden.

Praha (Aktualizováno: 16:10 4. 10. 2018) Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Milan Baroš z Baníku Ostrava po svém vyloučení

Milan Baroš dostal trest na 5 zápasů | Foto: Petr Sznapka | Zdroj: ČTK

Šestatřicetiletý Baroš byl vyloučen v 15. minutě za tvrdý faul na Tomáše Součka. Po obdržení červené karty vulgárně urážel rozhodčí Berku a Proskeho. Ve středu se v prohlášení za své chování omluvil a odmítl, že by šel do souboje s cílem protihráče zranit.

Baroš se omluvil za své chování při duelu se Slavií. ‚Mrzí mě, jak jsem reagoval,' lituje ostravský kapitán

Číst článek

„Mrzí mě, jak jsem reagoval, a chtěl bych se rozhodčím Ondřeji Berkovi a Zbyňkovi Proskemu za svá slova omluvit. Bohužel jsem neudržel emoce plynoucí z náročnosti zápasu a pocitu velké křivdy, s níž jsem se zkrátka v dané chvíli nedokázal vyrovnat,“ uvedl Baroš na klubových stránkách.

„Po necelém roce se Milan Baroš dopustil obdobného přečinu vůči rozhodčím. Ve svém chování pokračoval i po vyloučení. Vzhledem k délce a rozsahu hráčova chování po udělení osobního trestu jsme vyhodnotili jeho přečin jako provedený zvlášť hrubým způsobem. Komise neshledala žádnou polehčující okolnost,“ řekl předseda komise Richard Baček.

Od komise přesto dostal přísný trest. Přijde kvůli němu o ligové zápasy proti Mladé Boleslavi, Karviné, Teplicím a Plzni, jedno utkání by si měl odpykat ve čtvrtém kole MOL Cupu.

Komise řešila i případ rumunského záložníka Sparty Nicolae Stanciua, který byl vyloučen v závěru zápasu s Plzní. Stanciu dostal trest na dva zápasy, jeden si odpykal v pohárovém utkání v Polné, a tak bude chybět v Olomouci. 

Jeden zápas pro Faltu

Trest dostal i olomoucký záložník Šimon Falta, přestože podle komise rozhodčích dostal červenou kartu v Liberci chybně.

„Respektujeme názor komise rozhodčích FAČR, že měla být udělena jen žlutá karta, ale DK musí vycházet ze zápisu o utkání a ze zprávy delegáta,“ píše se v odůvodnění jednozápasového trestu. Falta tak přijde o zápas se Spartou.

vman, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme