Lukáš Masopust si nezahraje do konce podzimu. Ďurica za jeho zranění ale trestán nebude

Jabloneckým fotbalistům po zbytek podzimní části sezony chybět klíčový záložník Lukáš Masopust. V sobotním utkání ho zranil Ján Ďurica z Dukly, který ovšem může hrát dál. Za tvrdý faul dostal žlutou kartu, disciplinární komise ho tak už víc potrestat nemůže.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Lukáš Masopust si kryje míč před Danielem Tetourem | Foto: Michal Krumphanzl | Zdroj: ČTK

Bolestivý výkřik Lukáše Masopusta byl slyšet po celém stadionu. Obránce Ján Ďurica z Dukly surově zajel do jabloneckého záložníka oběma nohama, ale od rozhodčího za to dostal jen napomenutí v podobě žluté karty.

„Nechce se mi věřit, že takto zkušený hráč, jako je Ďurica, který toho má za sebou spoustu, by tam šel s úmyslem Masopusta zlikvidovat. Ale samozřejmě šel do toho skluzu tvrdě, prohrávali, byli možná trošku frustrovaní,“ popisoval jablonecký trenér Petr Rada už bez emocí, i když během zápasu byl kvůli tomu na rozhodčího Martina Nenadála hodně naštvaný.

Jablonec v pondělí na svém webu oznámil, že Lukáš Masopust bude týmu chybět po zbytek podzimní části sezony. Vyšetření totiž prokázalo vážné zranění postranního vazu v koleni.

Jedna nepříznivá zpráva při pondělku. Do konce podzimu budeme bez Lukáše Masopusta. Drž se, Maso! 💪⚽💚
Více info na webu 👇 #vprvnilinii
fkjablonec.cz/clanek.asp?id=…

13:46 – 05. 11. 2018

3 7

Spolu s tím tiskový mluvčí Severočechů Martin Bergman oznámil, že Jablonec nakonec nebude podávat protest proti nevyloučení Ďurici, který původně zvažoval. „Zraněného hráče nám to nevrátí a disciplinární komise by stejně hráče nemohla dále potrestat, neboť nebyl v utkání vyloučen,“ dodal Bergman. 

Disciplinární komise Ďuricu více trestat nemůže

To Dukla může s obráncem Ďuricou počítat dál, protože disciplinární komise podle jejího místopředsedy Tomáše Capouška trestat za tento faul nemůže. „Disciplinární komise v zásadě nepřehodnocuje rozhodnutí rozhodčího, které padne na hřišti,“ řekl na Radiožurnálu Capoušek.

Disciplinární komise může podle řádů za surovou hru trestat ve dvou případech. Buď hráč dostane přímo na hřišti červenou kartu, anebo rozhodčí zákrok úplně přejde, například tím, že ho nevidí.

Plzeň se pomstila za vyřazení z poháru, Jablonec si zastřílel

Číst článek

„Nicméně pokud rozhodčí ten přestupek vidí a nějakým způsobem ho vyhodnotí, tak samozřejmě, i když posléze mohou být pochybnosti o tom, jestli ho vyhodnotil přiměřeně, dobře, nebo špatně, tak disciplinární komise do toho nezasahuje,“ vysvětlil Capoušek.

Situace mohla být jiná, kdyby na zápase byl k dispozici videoasistent. Ten by pravděpodobně upozornil rozhodčího, že měl Ďuricu vyloučit. Pak by disciplinární komise mohla obránci Dukly zastavit činnost i na několik utkání. Takhle se zákrokem může zabývat jen komise rozhodčích, která případně vytkne sudímu špatné rozhodnutí. 

Disciplinární komise byla bezmocná i nedávno v případě olomouckého Šimona Falty. Ten naopak dostal červenou kartu neprávem, podle pravidel měl vidět jen žlutou. Fotbalový soud ovšem toto rozhodnutí zpětně změnit nemohl. 

Petr Šedivý, Anna Doškářová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme