Do nejmodernějšího ruského stadionu za miliardu dolarů zatéká. Na vině jsou kormoráni

Do nejnovějšího a nejmodernějšího ruského stadionu, petrohradské Zenit Areny, zatéká. Příčinou podle petrohradské radnice nejsou špatně provedené stavební práce, ale kormoráni.

Petrohrad Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Střechu stadionu v Petrohradě poškozují kormoráni | Zdroj: Fotobanka Profimedia

V případě deště zakryje stadion Zenitu vysouvací střecha ze speciální plastové fólie. Ta má vydržet i enormní zatížení 400 kilogramů na jeden metr čtvereční.

Projektanti ale nepočítali s kormorány. Ti podle petrohradského vicegubernátora Igora Albina způsobili, že střechou do stadionu zatéká. Kormoráni svými ostrými a mocnými zobáky poměrně tenké zastřešení snadno proděraví.

Radnice teď uvažuje o tom, že nový domov Zenitu Petrohrad a jeden ze stadionů pro mistrovství světa v příštím roce budou muset před ptáky chránit podobně jako letiště.

Stadion má kapacitu přes 68 tisíc míst k sezení a je druhým největším stadionem v Rusku. Původně ho měla financovat společnost Gazprom, která ale od plánu ustoupila, takže peníze zajistila místní samospráva, náklady se vyšplhaly přes miliardu dolarů.

Martin Dorazín, vman Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme