Drchal zažil snovou premiéru v dresu Sparty, které chybělo jen vítězství. Letenští hráli se Slováckem 1:1

Fotbalisté Sparty v 18. kole první ligy neudrželi vedení na Slovácku a remizovali 1:1. Pražané po klopýtnutí Olomouce v Brně propásli možnost dostat se alespoň do neděle na druhé místo v tabulce. Olomouc prohrála v Brně a může přijít o druhé místo v tabulce.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Václav Drchal (vlevo) ve svém prvním zápase za Spartu | Zdroj: ČTK

Vedoucí gól Sparty vstřelil v 53. minutě Václav Drchal při svém debutu v nejvyšší soutěži, v 70. minutě srovnal Tomáš Zajíc. Letenští potvrdili, že se jim na soupeřových hřištích nedaří, když z posledních devíti ligových zápasů vyhráli pouze dva. V tabulce zůstala Sparta pátá s bodovou ztrátou na Olomouc.

Trenér Slovácka Kordula vsadil na stejnou sestavu, která vybojovala v minulém kole vítězství v Ostravě. Naopak sparťanský kouč Stramaccioni sáhl ke třem změnám. Na místě stopera se objevil turecký obránce Kaya, ve středu pole Kulhánek nahradil Mavubu a na hrotu útoku se objevil teprve osmnáctiletý Drchal.

Olomoučtí fotbalisté prohráli v Brně 0:1. Zbrojovka, které výhru zařídil gól Rafaela Acosty z 29. minuty, se vzdálila sestupovému pásmu na pět bodů. Hanácký nováček na hřišti Brna prohrál páté utkání nejvyšší soutěže za sebou bez vstřeleného gólu.

„Doma dokážeme hrát kvalitní fotbal a myslím si, že jsme to proti silnému týmu zvládli a ubojovali důležitou výhru,“ řekl na tiskové konferenci brněnský trenér Roman Pivarník.

Jablonec poprvé po šesti zápasech porazil Duklu. Zápas byl přerušen kvůli výpadku světel

Za Olomouc poprvé v lize hrál Řezníček, který minule nemohl nastoupit proti Plzni, odkud v Sigmě hostuje. Devětadvacetiletý útočník se však proti bývalému týmu moc neprosadil.

Fotbalisté Liberce porazili Mladou Boleslav 1:0. Slovan měl za mrazivého počasí a sněžení trvalou převahu a o jeho výhře rozhodl po hodině Matěj Pulkrab. Vítěznou domácí premiéru na lavičce Severočechů prožil trenér David Holoubek a jeho nový tým v tabulce bodově dotáhl druhou Olomouc. Boleslav naopak v lize popáté za sebou prohrála a stále víc se propadá do boje o udržení.

Rozhodčí Nenadál teprve 20 minut před výkopem uznal hrací plochu za způsobilou, i tak se ale oba týmy musely vyrovnat s velmi těžkými podmínkami. Hru znepříjemňoval silný mráz kolem mínus pěti stupňů a také sněžení.

Fotbalisté Teplic doma uhráli bezbrankovou remízu s Ostravou. Největší šance měl domácí útočník David Vaněček, ale nejprve trefil tyč a následně mu Jiří Fleišman vykopl míč z brankové čáry. Teplice zůstaly v tabulce osmé, nováček Baník je nadále poslední se ztrátou čtyř bodů na místa záchrany.