Dukla nepustila Slavii do trháku. Zápas v Edenu skončil 2:2

Fotbalisté Slavie ve 28. kole fotbalové ligy proti Dukle dvakrát vedli, vždy však vedení ztratili a souboj pražských týmů skončil remízou 2:2. Sešívaní tak propásli možnost vést soutěž o čtyři body před Plzní.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zápas Slavia - Dukla

Zápas Slavia - Dukla | Zdroj: ČTK

Skóre malého pražského derby otevřel v 16. minutě Bosňan Mešanovič, po půlhodině srovnal Štěpán Koreš. V 69. minutě poslal domácí opět do vedení z penalty Antonín Barák, ale slávisté ani podruhé náskok neudrželi a v 79. minutě zařídil dělbu bodů premiérovou trefou v české lize Nigerijec Emmanuel Edmond. Dukla v samostatné nejvyšší soutěži ani na čtrnáctý pokus soupeře neporazila, ale díky bodu se vrátila na osmé místo.

Jen na lavičce začal kvůli drobnému zranění nejlepší ligový střelec Škoda a na hrotu slávistického útoku tak nastoupil Mešanovič, který byl od úvodu hodně vidět. V deváté minutě ještě poté, co mu do šance pomohl i odraz míče od rozhodčího, trefil ve velké šanci obránce, ale za sedm minut už udeřil. Bosenský kanonýr si naběhl na Hušbauerův centr z přímého kopu a hlavičkou pod břevno překonal brankáře Radu. Mešanovič si dvanáctou brankou v ligové sezoně pojistili třetí místo v tabulce kanonýrů.

Příbram si zkomplikovala boj o záchranu, Jihlava i Hradec zvítězily

Zdálo se, že lídr tabulky má utkání pevně pod kontrolou, ale po půlhodině bylo zničehonic vyrovnáno. Frydrychovu nedůraznou malou domů vystihl Olayinka, uvolnil se a poslal balon do vápna, odkud jej z prostoru okolo penalty technicky uklidil k tyči nabíhající Koreš. Bývalý hráč Slavie se v lize trefil poprvé od loňského dubna.

V 34. minutě mohl vrátit domácím vedení Mešanovič, ale brankář Rada jeho střelu skvěle vytáhl na roh. Favorit se neprosadil ani po následném závaru a těsně před pauzou hlavičkoval nad nabíhající Ngadeu.

Domácí "kotel" se po přestávce přesunul na jižní tribunu, kam v druhé půli útočila Slavia. Hned minutu po pauze postupoval do úniku Mešanovič, ale v tísni pálil mimo. Červenobílí výrazně zjednodušili hru, snažili se vytvářet si tlak dlouhými nákopy, ale k vyložené šanci to dlouho nevedlo.

V 65. minutě musel po faulu od hostujícího Jurošky střídat domácí bek Bořil, kterého nahradil útočník Van Buren a Slavia tak přešla na hru s třemi obránci. Červenobílí začínali být nervózní a pomohla jim až penalta, kterou rozhodčí Příhoda nařídil za zákrok Štetiny na Van Burena. Pokutový kop poslal přímo do horního rohu Barák a v lize skóroval poprvé od října.

Slavia ale ani podruhé vedení neudržela. Podaný nacentroval do vápna, Holenda vrátil balon na malé vápno a střídající Nigerijec Edmond po necelých třech minutách na trávníku zblízka hlavou premiérovým gólem v české lize srovnal.