Dukla otočila zápas s Brnem a udělala krok k záchraně, Jihlava remizovala s Mladou Boleslaví

Fotbalisté Zbrojovky Brno v 26. kole HET ligy neudrželi na hřišti Dukly Praha vedení a nakonec prohráli 1:2. Dukla se tak vzdálila sestupovým příčkám, naopak Brno zůstává stále poslední. V Jihlavě, kde domácí Vysočina hostila Mladou Boleslav, diváci gól neviděli.

Praha, Jihlava Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Lukáš Holík z Dukly Praha slaví gól proti Brnu.

Lukáš Holík z Dukly Praha slaví gól proti Brnu. | Foto: Roman Vondrouš | Zdroj: ČTK

FK Dukla Praha - FC Zbrojovka Brno 2:1

Zbrojovka nutně potřebuje v posledních kolech sbírat body, aby se odlepila od posledního místa ligové tabulky. A když v 31. minutě poslal Brno dorážkou do vedení Michal Škoda, zdálo se, že tentokrát Brňané uspějí. Dukla mohla už o chviličku později vyrovnat, jenže Douděra před prázdnou bránou nepochopitelně trefil jen tyč.

Nakonec se domácím povedlo srovnat ještě do poločasu a zasloužil se o to Lukáš Holík, který vnikl do vápna po levé straně a propálil brankáře Halousku. Deset minut po začátku druhé půle mohl vrátit Brnu vedení Acosta, ale v dobré šanci přestřelil. A promrhaná gólovka mohla hosty pořádně mrzet, protože vzápětí poslal Duklu do vedení hlavou Ivan Schranz. Hosté už se na vyrovnání nezmohli, a tak Dukla uhájila vítězství 2:1.

FC Vysočina Jihlava - FK Mladá Boleslav 0:0

První vzruch přinesl na jihlavském stadionu domácí záložník Mara, jehož střela pořádně prověřila gómana Polačka. Po půlhodině pálil na druhé straně boleslavský Mareš, ale ani on si na brankáře nepřišel. O chvíli později se po pádu ve vápně dožadoval pokutového kopu boleslavský Přikryl, ale rozhodčí zůstal v klidu.

Ve druhém poločase byli blízko ke gólu hosté, ale ani Ladra, ani Valenta výtečného brankáře Rakovana nepřekonali. Sedm minut před koncem mohli jít do vedení hosté, ale Ladrova hlavička skončila na břevně. Pak měla velkou šanci na rozhodnutí i Jihlava, ale Popović netrefil bránu. Pak to ještě zkoušeli jihlavští Mara a Ikaunieks, ale jim se skórovat nepovedlo, a tak utkání skončilo nejnudnějším možným výsledkem.

26. kolo první fotbalové ligy:

Dukla Praha - Zbrojovka Brno 2:1 (1:1)
Branky: 43. Holík, 57. Schranz - 31. Škoda. Rozhodčí: Příhoda - Mokrusch, Myška. ŽK: Hanousek, Schranz (oba Dukla). Diváci: 2527.

Vysočina Jihlava - FK Mladá Boleslav 0:0
Rozhodčí: Ardeleanu - Hrabovský, Wilczek. ŽK: Jánoš (M. Boleslav). Diváci: 3049.