Dvanáctá výhra v řadě pro Plzeň. Viktoria porazila v HET lize Karvinou

Plzenští fotbalisté si stále drží svou neporazitelnost v HET lize. Ve 12. kole porazili Karvinou na jejím hřišti 3:1. Už svůj devátý gól v letošním ligovém ročníku si připsal Michael Krmenčík.

Karviná Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Utkání mezi MFK Karviná a FC Viktoria Plzeň

Utkání mezi MFK Karviná a FC Viktoria Plzeň | Zdroj: ČTK

Karvinští začali utkání aktivněji, když Budínský jako první vystřelil na bránu. Svými chybami a zbytečnými ztrátami míče dovolili projít hostujícímu Janu Kopicovi až před bránu, kde se plzeňský hráč nemýlil.

Domácí se pak dokázali rychle oklepat a vytvořit si i několik šancí. Další branka však opět padla do jejich sítě, když se po deváté v této sezóně trefil Michael Krmenčík.

Domácí snížili na začátku druhého poločasu. Na centr od Jan Šislera k zadní tyči si naběhl Tomáš Wágner a upravil skóre na 2:1. Viktoria zvýšila na dvoubrankový rozdíl v 69. minutě, kdy skóroval Daniel Kolář po nahrávce od autora prvního gólu Krmenčíka.

Karvinští ani hosté z Plzně si žádný další přesný zásah nepřipsali a Viktoria tak slaví už 12. vítězství řadě v tomto ligovém ročníku.

V sobotu je na programu zápas Brna s pražskou Duklou, Olomouce se utká s Teplicemi, Bohemians přivítají v Ďolíčku Zlín a na severu Čech se odehraje derby mezi Jabloncem a Libercem.