Za mrtvého Salu Cardiff platit nechce, proti rozhodnutí FIFA se klub odvolá

Cardiff se odvolá ke sportovní arbitráži CAS proti rozhodnutí světové fotbalové federace FIFA, podle které musí zaplatit Nantes šest milionů eur (154 milionů korun) za přestup Emiliana Saly. Argentinský útočník zahynul letos v lednu při letecké nehodě na cestě z Francie do velšského klubu.

Cardiff Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Emiliano Sala | Foto: Stephane Mahe | Zdroj: Reuters

Nantes a Cardiff se o peníze za transfer přely od ledna, kdy osmadvacetiletý Sala zahynul nad kanálem La Manche. Tělo argentinského fotbalisty, za nějž měl Cardiff celkem zaplatit 17 milionů eur a představit ho jako nejdražší posilu v historii klubu, bylo objeveno až po několikatýdenním pátrání.

Cardiff musí zaplatit Nantes za přestup tragicky zesnulého fotbalisty Saly 155 milionů

Číst článek

Cardiff však s platbou otálel a Nantes se proto obrátilo na FIFA. Ta v pondělí nařídila, že velšský klub musí zaplatit částku odpovídající první dohodnuté splátce. „Existují jasné důkazy, že přestup vzhledem k několika podmínkám ze strany Nantes nebyl nikdy dokončen,“ uvedl klub v prohlášení.

„Proto smlouvu považujeme za neplatnou a hodláme se obrátit na CAS, aby byly zváženy všechny detaily kontraktu a aby byla situace mezi oběma kluby zcela vyjasněná,“ dodal Cardiff, který Salu koupil ještě během působení v Premier League, z níž však v minulém ročníku sestoupil.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme