V bitvě gigantů vyřadil z Evropské ligy Manchester United Barcelonu, Schick s Leverkusenem slaví postup

Barcelona končí už ve 2. kole Evropské ligy, protože v bitvě těžkých vah nestačila na Manchester United. Po obratu ve druhé půli odvetného zápasu a vítězství 2:1 se raduje anglický klub. Po přestřelce a výhře po penaltách slaví postup přes Monako Bayer Leverkusen s českými útočníky Schickem a Hložkem. V Evropské konferenční lize Fiorentina přestřílela Bragu 3:2.

Manchester (Anglie) (Aktualizováno: 23:54 23. 2. 2023) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Fotbalisté Manchesteru United se radují z rozhodující gólu proti Barceloně

Fotbalisté Manchesteru United se radují z rozhodující gólu proti Barceloně | Zdroj: Reuters

Manchester United na Old Trafford odstartoval proti Barceloně velkou šancí Fernandese, kterou zlikvidoval brankář Ter Stegen. Portugalský záložník pak v šestnáctce fauloval Baldeho a v 18. minutě Lewandowski se štěstím proměnil pokutový kop a dostal Barcelonu do vedení.

Rudí ďáblové ale po změně stran skóre otočili. Ve 47. minutě vyrovnal Fred a necelou čtvrthodinu před koncem rozhodl další Brazilec, střídající Antony. Lídři španělské ligy prohráli po 18 soutěžních utkáních, naopak United protáhli šňůru bez porážky na devět duelů.

Fotbalisté Leverkusenu postoupili do osmifinále Evropské ligy. Bayer vítězstvím 3:2 v Monaku oplatil soupeři stejně vysokou domácí porážku a penaltový rozstřel i díky proměněnému pokusu Patrika Schicka ovládl 5:3. Český útočník v 70. minutě střídal reprezentačního spoluhráče Adama Hložka.

Evropská konferenční liga

Fotbalisté Fiorentiny porazili 3:2 Bragu a v součtu s venkovní výhrou 4:0 postoupili do osmifinále Evropské konferenční ligy. Reprezentační záložník Antonín Barák zůstal celý zápas na domácí střídačce.

Braga po úvodním debaklu dokázala souboj s Fiorentinou zdramatizovat a ve 34. minutě vedla 2:0. Záhy ale snížil Mandragora a po změně stran dokonaly Fialky obrat. Vítěznou trefu si připsal v 83. minutě útočník Cabral, jenž dal v posledních třech soutěžních zápasech čtyři góly.

Dvojzápas Lech Poznaň - Bodö/Glimt rozhodl jedinou brankou v 63. minutě odvetného zápasu útočník Ishak. Český mládežnický reprezentant Lucas Kubr se v dresu norského týmu na hřiště z lavičky nedostal.

Lazio se znovu mohlo spolehnout na defenzivu, která neinkasovala třetí soutěžní utkání v řadě a uhájila náskok 1:0 z prvního zápasu. Kluž, jež postoupila ze skupiny i přes pražskou Slavii, navíc dohrávala od 77. minuty bez vyloučeného Muhara.

Losování osmifinále se uskuteční v pátek od 12:00 ve švýcarském Nyonu.

Odvetná utkání 2. kola fotbalové Evropské ligy:

AS Monako - Bayer Leverkusen 2:3 po prodl. (2:3, 1:2), na pen. 3:5
Branky: 19. Ben Yedder z pen., 84. Embolo - 13. Wirtz, 21. Palacios, 58. Adli. Rozhodující penaltu proměnil Diaby. První zápas: 3:2, postoupil Leverkusen.

Nantes - Juventus Turín 0:3 (0:2)
Branky: 5., 20. z pen. a 78. Di María. ČK: 18. Pallois (Nantes). První zápas: 1:1, postoupil Juventus.

Midtjylland - Sporting Lisabon 0:4 (0:1)
Branky: 50. a 77. Goncalves, 21. Coates, 85. vlastní Gartenmann. ČK: 38. Paulinho (Midtjylland). První zápas: 1:1, postoupil Sporting.

PSV Eindhoven - FC Sevilla 2:0 (0:0)
Branky: 77. De Jong, 90.+5 Silva. První zápas: 0:3, postoupila Sevilla.

Manchester United - FC Barcelona 2:1 (0:1)
Branky: 47. Fred, 73. Antony - 18. Lewandowski z pen. První zápas: 2:2, postoupil Manchester.

Union Berlín - Ajax Amsterodam 3:1 (2:0)
Branky: 20. Knoche z pen., 44. Juranovič, 50. Doekhi - 47. Kudus. ČK: 90.+7 Álvarez (Ajax). První zápas: 0:0, postoupil Union.

AS Řím - Salcburk 2:0 (2:0)
Branky: 33. Belotti, 40. Dybala. První zápas: 0:1, postoupil Řím.

Rennes - Šachtar Doněck 2:1 po prodl. (1:0, 0:0), na pen. 4:5
Branky: 54. Toko Ekambi, 106. Salah - 119. vlastní Belocian. První zápas: 1:2, postoupil Šachtar.

Odvetná utkání 2. kola fotbalové Evropské konferenční ligy:

Kluž - Lazio Řím 0:0
ČK: 77. Muhar (Kluž). První zápas 0:1, postoupilo Lazio.

Dnipro - AEK Larnaka 0:0
První zápas 0:1, postoupila Larnaka.

Partizan Bělehrad - Šeriff Tiraspol 1:3 (1:2)
Branky: 14. Menig - 45.+1 a 47. Diop, 21. Badolo z pen. První zápas 1:0, postoupil Šeriff.

Gent - Karabach 1:0 po prodl. (1:0, 0:0), na pen. 5:3
Branka: 74. Gift. První zápas 0:1, postoupil Gent.

Anderlecht Brusel - Ludogorec Razgrad 2:1 po prodl. (2:1, 1:0), na pen. 3:0
Branky: 13. vlastní Russo, 68. Verschaeren - 71. Thiago. ČK: 97. Piotrowski (Ludogorec). První zápas 0:1, postoupil Anderlecht.

Basilej - Trabzonspor 2:0 (1:0)
Branky: 13. Amdouni, 77. Zeqiri. První zápas 0:1, postoupila Basilej.

Lech Poznaň - Bodö/Glimt 1:0 (0:0)
Branka: 63. Ishak. První zápas 0:0, postoupil Lech.

Fiorentina - Braga 3:2 (1:2)
Branky: 37. Mandragora, 58. Saponara, 83. Cabral - 17. Castro, 34. Djaló. První zápas 4:0, postoupila Fiorentina.