Do jara vstupoval jako třetí stoper, teď plzeňský Pernica rozhodl o výhře nad Záhřebem

Po zimní přípravě jen stěží figuroval v plánech Pavla Vrby na základní sestavu. V zápase proti Mladé Boleslavi se ale nešťastně zranil stoper Lukáš Hejda a na hřiště se tak Luděk Pernica dostal. Pro utkání Evropské ligy s Dinamem Záhřeb už v zahajovací jedenáctce nechyběl a dvěma góly rozhodl o vítězství Plzně 2:1.

Plzeň Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Obránce Luděk Pernica rozhodl dvěma góly o výhře Plzně nad Dinamem Záhřeb

Obránce Luděk Pernica rozhodl dvěma góly o výhře Plzně nad Dinamem Záhřeb | Foto: Ondřej Deml | Zdroj: ČTK

„Na takový zápas jsem čekal. Příprava ode mě nebyla moc dobrá, jsem hodně sebekritický a bylo tam dost chyb. V Boleslavi se to trošku zlepšilo a trenér o mně mluvil, že to nebylo špatné,“ řekl Luděk Pernica pro Radiožurnál.

Obránce Luděk Pernica se stal hrdinou Plzně. Dvěma brankami otočil skóre proti Dinamu Záhřeb

Bývalý hráč Brna či Jablonce nahradil v ligovém zápase zraněného Hejdu a důvěru dostal i v Evropské lize, kde nastoupil ve stoperské dvojici po boku Romana Hubníka. Tam Plzeň prohrávala po gólu Daniho Olma ze 41. minuty. Poté se ale o slovo přihlásil Pernica a dvěma góly zvrátil nepříznivý výsledek na stranu Západočechů.

„První poločas byl průměrný, druhý poločas skvělý,“ shrnul Pernicův výkon plzeňský lodivod Pavel Vrba.

Výkon Pernici potěšil také spoluhráče: „Já to Luďkovi hrozně přeju. Je to můj velký kamarád. Jsem hrozně šťastný, že si tohle mohl zažít. Celou dobu jsem měl vedle něj pocit, že je to jeho zápas, a on to jen potvrdil,“ nešetřil slovy chvály Milan Havel.

„Naprosto fantastické představení, jsem za něj hrozně rád. Na tréninku maká a zaslouží si to,“ dodával Jan Kovařík

Za týden tak budou fotbalisté Viktorie Plzeň hájit na horké chorvatské půdě průběžné vedení 2:1.

Mirko Vasić, krb Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít