Chelsea slaví zisk Superpoháru, penaltový rozstřel s Villarrealem vychytal náhradník Arrizabalaga

Fotbalisté Chelsea podruhé vyhráli Superpohár UEFA. Úřadující vítězové Ligy mistrů porazili poslední šampiony Evropské ligy Villarreal 6:5 na penalty, po 90 minutách i prodloužení zápas v Belfastu skončil 1:1. V rozstřelu zneškodnil dva pokutové kopy brankář Blues Kepa Arrizabalaga, který až v závěru prodloužení nečekaně vystřídal jedničku Édouarda Mendyho.

Belfast Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Utkání o Superpohár mezi Chelsea a Villarrealem

Utkání o Superpohár mezi Chelsea a Villarrealem | Foto: JASON CAIRNDUFF | Zdroj: Reuters

Na stadionu Windsor Park ve 27. minutě otevřel skóre Hakím Zijach, v 73. minutě vyrovnal Gerard Moreno. Španělský tým předtím dvakrát trefil brankovou konstrukci.

Favorizované londýnské mužstvo získalo Superpohár podruhé v historii a poprvé od roku 1998. Chelsea v zápasech o tuto trofej utnula sérii tří porážek z let 2012, 2013 a 2019.

Fotbalový Superpohár UEFA v Belfastu:

Chelsea FC - Villarreal CF 1:1 po prodloužení (1:1, 1:0), na penalty 6:5
Branky: 27. Zijach - 73. G. Moreno. Penaltu proměnili: Azpilicueta, Alonso, Mount, Jorginho, Pulisic, Rüdiger - G. Moreno, Estupiňán, Gómez, Raba, Foyth. Penaltu neproměnili: Havertz - Mandí, Albiol. Rozhodčí: Karasev - Demeško, Gavrilin (všichni Rus.) - Fritz (video, Něm.). ŽK: Rüdiger, Kepa, Tuchel (trenér) - Yeremi Pino, Raba.