Londýnské ulice byly po anglickém vítězství divoké. Policie při oslavách zadržela 20 fanoušků za rabování

Oslava středečního anglického vítězství nad Dánskem se nesla v divokém duchu. Fanoušci Anglie vyšli do londýnských ulic, kde došlo například k rvačkám nebo napadení policie. Ta tak musela zadržet 20 lidí. Uvedla to agentura Reuters.

Londýn Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Fanoušci Anglie oslavují vítězství nad Dánskem v londýnských ulicích. | Foto: REUTERS/Tom Jacobs | Zdroj: Reuters

Při oslavách postupu fotbalistů Anglie do finále mistrovství Evropy zadrželi policisté v ulicích Londýna dvacet lidí. Většinou kvůli rvačkám, narušování veřejného pořádku a napadení policie.

Podle agentury Reuters fanoušci lezli po autobusech a telefonních budkách. U náměstí na Piccadilly Circus zablokovali dopravu.

Příznivci vyrazili do ulic poté, co si tým trenéra Garetha Southgatea ve Wembley díky kontroverzní penaltě v prodloužení poradil v semifinále 2:1 s Dánskem. Anglie prošla do prvního finále od titulu mistrů světa v roce 1966. Jejím soupeřem bude v neděli Itálie.

England fans celebrating the win in Leicester Square @My London

00:29 – 08. 07. 2021

21 65

„Policisté byli po vítězství rozmístění po Londýně. Hlídali a střetávali se s fanoušky. Bylo tam několik oddělených skupin příznivců, které se sdružovaly primárně v centru Londýna,“ uvedla policie na svém twitterovém účtu. Dodala, že policisté na skupiny po celý večer dohlíželi.

ere, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme