Fanoušci jsou naše armáda. Chceme si u nich napravit reputaci, říká skotský kapitán Robertson

Skotským fanouškům a fotbalistům se přezdívá „Tartanová armáda“, podle tradiční kárované látky užívané k výrobě kiltů. A teď se tato armáda z Britských ostrovů přesunula do německého Mnichova, aby své fotbalisty dotáhla k úspěchu v úvodním utkání na mistrovství Evropy.

Mnichov Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kapitán skotské fotbalové reprezentace Andrew Robertson v přátelském utkání proti Finsku

Kapitán skotské fotbalové reprezentace Andrew Robertson v přátelském utkání proti Finsku | Foto: Jason Cairnduff | Zdroj: Reuters

Skotští fotbalisté rozehrají v Německu mistrovství Evropy. V Mnichově se od 21.00 v přímém přenosu Radiožurnálu Sport utkají s domácím výběrem. A za úspěchem je poženou tisícovky fanoušků, kteří obsadili širší centrum bavorské metropole.

Přehrát

00:00 / 00:00

Poslechněte si, jak se skotští fanoušci a hráči těší na fotbalové Euro

Už při přípravném utkání proti Finům roztáhli v skotští fanoušci v Glasgow německou vlajku a vedle ní obří nápis „We’ll be coming“, tedy „My dorazíme“. A tento slib splnili.

Oblíbení dudáci vedli průvody skotských příznivců, kteří v Mnichově obsadili okolí slavného náměstí Marienplatz. Do bavorské metropole jich v modrých reprezentačních dresech a tradičních kiltech podle stanice Sky Sports dorazilo zhruba 100 tisíc.

„Není to úžasné? Lidé ze Skotska a Němci si společně užívají fotbal a baví se výbornou atmosférou. Je skvělé tady být,“ těšilo jednu z fanynek týmu z Britských ostrovů. Skoti skandovali jména svých hráčů, na tom nejoblíbenějším se víceméně shodli. Nejčastěji vyvolávaným hráčem byl záložník Aston Villy John McGinn.

Tartanová armáda

Kapitánem takzvané Tartanové armády, jak se skotské reprezentaci přezdívá, je další oblíbený hráč, obránce Liverpoolu Andrew Robertson.

„Je to i naše armáda, fanoušci jsou úžasní. V posledních letech se snažíme si u nich napravit reputaci, která dříve trochu klesla vinou slabších výkonů na hřišti. Teď se můžeme zapsat do historie. Nejsme pod tlakem, moc lidí nám nevěří. Když předvedeme výkony na hranici vlastních možností, můžeme uspět,“ věří Robertson.

O šancích Skotska výrazně napoví už úvodní zápas na turnaji proti domácímu Německu. Utkání začne v Mnichově ve 21 hodin, Radiožurnál Sport ho odvysílá v přímém přenosu.

František Typovský Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme