Jablonec využil ve druhé půli přesilovku a ve Zlíně vyhrál po gólech Pilaře a Schranze 2:0

Fotbalisté Jablonce zvítězili v předehrávce 10. kola první fotbalové ligy ve Zlíně 2:0 a podruhé za sebou v nejvyšší soutěži naplno bodovali. „Ševci“ hráli od 45. minuty bez vyloučeného útočníka Tomáše Poznara. Přesilovku využili Severočeši v 71. minutě gólem Václava Pilaře, pojistku přidal v 84. minutě z penalty Ivan Schranz. Zlín prohrál v lize po třech vítězstvích za sebou.

Zlín Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jablonecký Libor Holík (vlevo) a Cheick Oumar Conde ze Zlína

Jablonecký Libor Holík (vlevo) a Cheick Oumar Conde ze Zlína | Foto: Dalibor Glück | Zdroj: ČTK

Jablonec, který v lize nastoupil po dvou týdnech, jelikož jeho zápas s Bohemians 1905 z minulého kola byl odložen, zahrozil proti Zlínu jako první v osmé minutě. Holík nacentroval do vápna na Zeleného, jehož hlavičku vyrazil brankář Dostál. Akce pokračovala, Pleštil ji však zblízka zakončil střelou nad.

Stejně později dopadly i Krobův přímý kop a Považancova a Schranzova rána zpoza šestnáctky.

Za body do koeficientu bude na jaře bojovat už jen Slavia. Od dalších sezon hrozí ztráta pohárového místa

Ze stejné pozice na opačné straně pálil dvakrát Dramé, ale vždy jen do středu branky do náruče připraveného Hanuše. Pak zahrozil opět Jablonec. Robert Hrubý si naběhl do vápna na Pleštilovu přihrávku, ale jeho přízemní střelu Dostál zastavil.

Poté dostal s pěti trefami nejlepší ligový střelec „Ševců“ Poznar první žlutou kartu. V závěru poločasu podle rozhodčího Berky nafilmoval v pokutovém území Severočechů pád a po druhé žluté oslabil mužstvo.

Severočeši se po změně stran dlouho nedostali k výraznějšímu ohrožení Dostálovy branky. V 71. minutě se ale poprvé gólově prosadili. Hrubý našel Pilaře, který překonal Dostála. Letní posila se za Jablonec v pátém ligovém utkání prosadila poprvé.

V 83. minutě Conde v šestnáctce nedovoleně zastavil Schranze a sudí Berka nařídil pokutový kop. Odpovědnost vzal na sebe sám faulovaný hráč, který bez potíží penaltu proměnil a dodal hostům uklidnění.

Jablonec porazil Zlín v lize počtvrté za sebou a znovu bez inkasovaného gólu. V nejvyšší soutěži nepodlehl Zlínu od dubna 2008 ve 13. zápase po sobě a ve Zlíně od září 2005 podeváté v řadě. Severočeši se posunuli na páté místo právě před „Ševce“. V úterý je čeká odložený domácí duel s Bohemians.

Fastav Zlín - FK Jablonec 0:2 (0:0)
Branky: 71. Pilař, 84. Schranz z pen. Rozhodčí: Berka - Mokrusch, M. Podaný - Marek (video). ŽK: Poznar, Páník (trenér) - Holík, Krob. ČK: 45. Poznar. Bez diváků.
Zlín: Dostál - Cedidla, Buchta, Procházka - Fantiš (79. Janetzký), Hlinka, Conde (90.+2 Slaměna), Jiráček - Dramé (46. Jawo), Poznar, Čanturišvili. Trenér: Páník.
Jablonec: Hanuš - Holík, Martinec, Zelený, Krob (90.+2 Jovovič) - Považanec - Pleštil (67. Ladra), R. Hrubý (90.+2 Čvančara), Kubista, Pilař (87. J. Podaný) - Schranz (87. Doležal). Trenér: Rada.