Fotbalisty Slovácka čeká ve 3. předkole Evropské ligy soupeř z Turecka, narazí na Fenerbahce

Fotbalisté Slovácka ve 3. předkole Evropské ligy narazí na Fenerbahce Istanbul. Turecký vicemistr, za který hrál od 95. minuty střídající reprezentační obránce Filip Novák, prohrál v domácí odvetě 2. předkola Ligy mistrů 1:2 po prodloužení s Dynamem Kyjev. Slovácko začne dvojzápas 4. srpna v Istanbulu, odveta je na programu o týden později v Uherském Hradišti.

Uherské Hradiště Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Fotbalisté Slovácka

Fotbalisté Slovácka | Zdroj: Profimedia

Úvodní duel v polské Lodži, kde hrálo Dynamo kvůli válce na Ukrajině domácí utkání, skončil bez branek. Čekání na gól prolomil v 57. minutě po zpětné přihrávce do vápna skluzující Bujalskij.

To už hrálo Fenerbahce tři minuty bez vyloučeného Yükseka, který dostal dvě žluté karty.

V 70. minutě navíc zneškodnil Buščan Valenciův pokutový kop, ukrajinský gólman ale nakonec kapituloval v závěru řádné hrací doby.

Do prodloužení poslal duel po rohovém kopu hlavou stoper Szalai. Ve 114. minutě ale přece jen zajistil postup kyjevskému celku Karavajev. Dynamo se v další fázi utká se Štýrským Hradcem.